Pattaya Eğlence Yerleri

Pattaya eğlence yerleri, turistler için çok sayıda seçenekler sunuyor. Pattaya gece hayatı ve sunduğu eğlence tarzının zenginliği her yıl miyonlarca yabancıyı şehre çekiyor. Pattaya, 1960’ların başında Amerikan askerleri tarafından “keşfedilip” uykusundan uyanan balıkçı köyünün Asya’nın en ateşli turist merkezi haline gelince durmak bilmeyen gece hayatı ve seks endüstrisi ile dünyaya ün saldı. Son yıllarda imajını iyileştirip sadece bekâr erkeklere hitap etmeyen hizmetler sunuyor olsa da  doymak bilmeyen Pattaya gece hayatı ve yüzlerce bar, gece kulübü ve diskoların olduğu yetişkin eğlence merkezleri, GoGo dansçıları, seksi bar kızları ve transeksüeller halen Pattaya’nın en çekici tarafını oluşturuyor.

Pattaya turizm endüstrisi, turistleri şehre bağlı kalmaları ve gitmemeleri için sınırsız seçenekler sunuyor. Sahil kısımlarında oldukça ilgi çekici Tayland kültürünü eğlence dolu atmosferiyle birleştirirek tüm Tayland’da ki yerlerden çok daha fazla turist çekmeyi başarıyor.

Her türlü eğlence anlayışı

Pattaya-eglence-yerleriŞehrin her bir köşesinde tüm gün ve tüm gece eğlenilebilir. Eğer sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız, sahil kesiminde şezlonglar üzerinde Pattaya size bunu sağlayacaktır. Eğer delidolu bir gece hayatı istiyorsanız, yine sizi üzmeyecektir. Çeşitli sporlara olan ilginiz varsa, her türlüsünü bulabilirsiniz. Tayland kültürüne bir bakış atmak isterseniz, dükkânlarda fazlasıyla mevcut. Kısaca Pattaya beklenilebilecek her türlü isteği sağlayabilecek bir yer.

Pattaya’da ayakta duramayacak kadar içip sonra kalkıp geceye kadar dans edebileceğiniz sayısız bar ve klüp var. Ayaklarınız hareket edemeyecek duruma gelinceye kadar dans edebilirsiniz.

Bunların yanında golf sahaları, motor yarışları, squash, tenis ve badminton ve her türlü spor için gerekli olan saha ve pistler de var. Su sporları için Pattaya Tayland’ın ana merkezidir. Yamaç paraşütü, dalış, su kayağı ve rüzgar sörfü yaparak hayatın tadı çıkartılabilir. Tercihe bağlı olarak tatlı yada tuzlu suda balıkçılık bile yapılabilir.

Popüler eğlenceler

En popüler eğlence seçenekleri müzik kulüpleri, tiyatrolar, sinemalar, kara sporları ve su sporları. Pattaya’nın en bilinen sinema salonları SF Cinema City, Major Cineplex ve Royal Garden Movie Theater. Bunların çoğu Pattaya alışveriş merkezleri içerisinde yer alıyor. O kadar çok Batı ve Tay filmleri gösteren sinemalar var ki.

Her türlü kara ve su sporları Pattaya’da yapılabilir. Sadece otelinizden gerekli ekipmanların ve gezinin ayarlanmasını isteyin. Bu şehirde ki eğlence heyecan verici, geleneksel ve uzaklardan gelen turistler için unutlmayacak bir deneyimdir. Bu eğlencesi sayesinde tüm dünyadan turistleri kendisine çekmektedir ve turizm endüstrisi her zaman yeni misafirlerini karşılamak için bekliyor olacaktır.

Pattaya gece hayatı: Barlar ve diskolar

Pattaya’da açık hava barlarından, uluslar arası birahanelere ve canlı müzik mekânlarına, ultramodern diskolardan ve gece kulüplerinden; masalarda seksi şovlar yapan GoGo barlarından dünyaca ünlü travesti şovlarına kabaca ortalama 3,000 kadar eğlence mekânları bulunuyor.

Pattaya-tayland-Street

Pattaya Wlaking Street

Her mekanda ortalama 10 kız olduğu varsayılırsa (bazı Go-Go barlarında 50’den fazla dansçı kız oluyor!), yaklaşık 30,000 kız demek!

Birahaneler ve Go-Go barları çoğunlukla Güney Pattaya’da yoğun olmasına rağmen kuzeyde Naklua’dan güneyde Jomtien’e kadar buna benzer barlar bulunabilir. Özellikle Soi 6. Soi 7 ve Soi 8, Pattaya’nın ünlü Walking Street’ inde olduğu gibi,  yüzlerce neon ışıklarla dolu gece  kulüpleriyle dolu.

Soi Diana ve Soi LK Metro ise diğer eğlence mekanlarından sadece bir kaçı.

Pattaya eğlence mekanları için belirlenen kapanış saati gece 1 ile 3 arası değişiyor. Ancak bu kuralın tam olarak nasıl uygulandığına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Genelde müzik ve gereksiz ışıklar kapatılıp mekanlar sabaha kadar açık kalabiliyor. (bar sahiplerinin polise “çorba parası” vermesi çok sık olan bir durum)

Tartışmasız bir şekilde Pattaya gece hayatı o kadar cezb edici ki, normal hayatlarında kapalı yada bu tarz ortamları pek bilmeyen ziyaretçiler adeta zıvanadan çıkıp farklı bir yaratığa dönüşebiliyor. Bazı “gece kuşları” ise güneş tamamen batmadan evden çıkmıyor ve aynı şekilde gün doğmadan da evine geri dönmüyor.

Pattaya-Night-Life-map

Pattaya için gerçekten her türlü rüyanın gerçek olduğu yetişkinlerin Disneyland’ı demek yanlış olmaz. Eğer daha önce Hamburg’da ki Reeperbahn’a , Amsterdam’da ki Red Light District’e yada Bangkok’da ki doyumsuz gece mekanlarına gittiyseniz burada yaşayacaklarınızın yarısını bile görmeye hazır değilsiniz demektir.

Eğer Pattaya’ya bir kız (ya da transeksüel ”ladyboy”) bulmaya geldiyseniz, birini bulamama şansınız çok açık bir şekilde %0.

 

 

11 Yorum Yapılmış, Sen de yorum bırak!

 1. Pingback: Yeni Bir Başlangıcın Adresi: Pattaya | Gezi Rehberi

 2. Ömer

  03 Şubat 2014 at 16:55

  Merhaba arkadaşlar. Bende çok istiyorum gitmeyi ama aklımda bi kaç soru işareti var. Ben 10 günlük bi tatil yaparsam sigara, yemek, kız, konaklama vb.. aktivitelerle beraber tüm herşey dahil en fazla ne kadar param gider (TL) ?

  • Burak

   12 Temmuz 2014 at 01:06

   Ucak biletini hallettin sayıyorum geriye konaklama 10 günlük 2 yıldız otellerden 250 tl başlar. 5 yıldız 5000 ine kadar gider Agoda ve hotelsden bakabilirsin. Uygun yeme içme en az harcama tabi. Go go bar da içiyor isen :) 1500 dolar ultra lüks 1000 dolar, lüks 750 dolar ihtiyacının tamamını karşılar. Ben de bu yıl gideceğim, 2 defa gittim Tayland’a ama Pattaya ilk olacak. Korkulacak memleket değil, rahat olun siz misafir siniz baştacisiniz. :)

  • Hasan mutlu

   12 Temmuz 2015 at 10:31

   Senin dedigin Toplam harcama maliyetin 10 günlük maliyetin 20 bin bulur

 3. Deniz Aksu

  29 Kasım 2013 at 20:40

  Ben 2008 ve 2009 yıllarında gittim. Orada yaşadıklarımı hiç bir zaman unutamam, keşke bir defa da gidebilsem.

 4. Erim

  26 Kasım 2013 at 10:33

  Laydboy mekanlarindan uzak durun arkadaslar. Gece kluplerinden Lucifer ve Insomnia iyidir. Walking Street barlari pahalidir. Kiz arkadasinizi alip baska yerlerdeki acik hava barlarinda eglenin. Hem az gurultulu, hem temiz hava hem ucuz.

  • Kemal Kaya

   29 Kasım 2013 at 23:47

   Ben LK Roda civarındaki abrları seviyorum. Hem ucuz, hem de pahalı değil. Güzel müzik yapan yerler de var.

 5. Safik Alkin

  13 Ağustos 2013 at 18:58

  Benim mekanim Mixx ve Walking Street bar. Walking Street Barda sigara icilmiyor, temiz ve ferah. Mixx tam bir disco, haftasonlari kalabalik. Tony’s den uzak durun, Turk, Arap, Iranli dolu ve fiyatlari pahali.

  • Levent

   30 Mayıs 2015 at 01:34

   Adamsın

 6. Emre Altın

  03 Nisan 2013 at 10:14

  Her şeyden önce bizdeki en baba gece klübüne ve canlı müzik yapan yerlere papuç toplatan kaliteli müzik yapıyorlar. benim gibi tock seviyorsanız, elinize içkinizi alıp o şahane müzik gruplarını dinelemeye bile gidilir.

 7. Serdar Aksoy

  03 Nisan 2013 at 09:49

  Pattayada 1 erkeğe 40 kadın düşüyormuş :) Sevgiliyle gitmemek lazım :)

Yorum Yazın, Düşüncelerinizi ve Deneyimlerinizi Paylaşın


Buradan sadece yorum ve Tayland ile ilgili deneyimlerinizi paylaşın lütfen. Telefon veya mail bırakmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir