Kısaca söylemek gerekirse, muhtemelen Pattaya’da arayıp da bulamayacağınız hiç bir şey yok! İster tek başınıza, ister çift olarak ya da ailenizle birlikte. Ne aradığınızın da önemi yok, tek kelimeyle Pattaya’da her şeyi bulabilirsiniz.

Dergi ve broşürlerin Pattaya ve Jomtien’in Tayland’ın en güzel sahilleri olduğu yazması sadece reklam ve yanıltmacadan ibaret. Phuket, Koh Samet veya Koh Chang adalarıyla asla kıyaslanamazlar. Ayrıca son yıllarda adalarda ki suyun kalitesi de kristal kadar temiz bir hal aldı.

Pattaya sahillerinin bir diğer kötü yanı yüzlerce gürültülü deniz motorları, su motorları gibi bir sürü gereksiz şeyi sağlayan firmaların 1960’ların kartpostal kadar güzel gözüken sahillerini kirletmeleri.

Acı ama gerçek

Ne Pattaya ne de Jomtien sahilleri tropikal bir iklimde ki egzotik atmosferi yansıtacak durumda değiller. Tabi ki halen güneşlenmek ve su sporları/aktiviteleri için bir numaralı yer durumunda. Ne olduğu hiç önemli değil, scuba dalışı, rüzgar sörfü, şnorkel ile yüzme, su motoru, muz botu, derin denizde balıkçılık yada Koh Larn’a (kıyıdan sadece birkaç kilometre uzakta ki cennet gibi kumsallara ve kristal kadar berrak sulara sahip bir ada) unutulmaz bir yolculuk. Tek yapmanız gereken sadece birini seçmek!

Pattaya-yapilacak-Seyler

Golf tutkunları da Pattaya’yı kesinlikle çok sevecek! Tayland’ın en iyi gol sahaları Pattaya civarında bulunabilir.

Alışveriş dışında ki diğer aktiviteler

Muay-Thai-Boks-Boxing
Muay Thai Boks

Tenis, squash, bowling, mini gold, Pattaya sahilinde yürüyüş, bungee jumping, Kart yarışı ve motor yarışları, yerel turistik bölgelere ya da eğlence parklarına (Fil köyü, Timsah çiftliği, Nong Nooch Bahçesi, Sri Racha Kaplan çiftliği ve “Mini Siam”) geziler yapmak, ailenizle birlikte maceralı bir gün geçirmenizi sağlayacak ve isteğe bağlı olarak “mecburi” yapılması gereken, kısa mesafede bulunan başkent Bangkok’u ve onun muhteşem tapınaklarını ziyaret etmek.

Yarım düzine profesyonel cihazlarla donatılmış spor salonlar ve Muay Thai Boks kursları dövüş sanatları ile ilgilenenler için her türlü hizmeti sunuyor. Hatta genellikle her temmuz düzenlenen bir Pattaya maratonu bile var!

Hepsinden öte, Pattaya ve Jomtien, farklı ülkeler ve kıtalardan gelen çok geniş bir mutfağa sahip. En basit Tay çorbasından gurmelere özel yapılan yemeklere kadar binbir türlü lezzete sahip, yemek tutkunları için olağanüstü bir kültüre sahiptir.

Son olarak, eğer Pattaya’ya asıl geliş amacınız doymak bilmeyen gece hayatı ve “yetişkinler için eğlence” ise, daha fazla aramanıza gerek yok. Muhtemelen hayatınızın en mükemmel zamanını burada geçireceksiniz.

2 YORUMLAR

  1. Hükümet karşıtı gösterilerden dolayı Tayland bayağı bi karışık bu sıra. Başbakan referandum önerisinde bulunmuş. Referanduma gitmesi bile onurlu bir davranış. Bizde kıyamet kopsa hükümet istifa etmez.

CEVAP VER