Pattaya seks turizmi imajını silip, yerine ailelerin rağbet edeceği daha kaliteli ve temiz bir hizmet sunan bir ülke görünümünü getirmek için çok fazla çaba sarfetti. Peki bir işe yaradı mı?  Yoksa bu çabaların hepsi “temiz” Pattaya yaratmaya çalışan naif  ve kendine fazla güvenmiş turizm yetkililerinin boş bir çabası mıydı?

Doğrusunu söylemek gerekirse Pattaya’nın artık eskisi gibi sadece sex turizmi ile bağdaşmadığı ve yeni bir yaşam kurmak isteyenler için de güzel bir yer haline geldiği gerçeğini kabul etsek bile, yine de sırf Tayland gece hayatı eğlencesi için ülkeye gelenlerin 1 numaralı destinasyonu olmaya devam ediyor.

Pattaya Gece Kurallar: Pattaya Kızları

Pattaya geceleri ve Pattaya seksi bar kızlarının halen dünyanın her yerinden erkekleri çektiği şüphe götürmez bir gerçek. Sadece bir an için tamamen “temiz” bir Pattaya düşünün… Barlar, diskolar, binlerce dansçı kızlar ve sokaklarda dolaşan sexi kızların hiç birinin olmadığını hayal edin. Sizce o zaman ne kadar turist gelirdi? 2011 yılında, bu benzersiz Pattaya gece hayatını yaşamaya gelen 7 milyon yabancıdan çok çok daha az olacağı kesin.

Tayland artık eskisi kadar ucuz olmayabilir. Seks için çalışan kızların fiyatları yükseldiği gibi, yeme içme ve konaklama fiyatları da son yıllarda gittikçe arttı. Sex turizmi için çalışan kızların da “hizmet etme kalitesi” de, bu büyük turizm patlamasından öncekiyle kıyaslanabilecek kalitede değil artık. Ancak Pattaya hala dünyada bir erkeğin herkesten saklayacağı fantezilerini, egzotik kızlarla beraber gerçekleştirebileceği dünyadaki birkaç yerden biri olmaya devam ediyor. Başka bir deyişle Pattaya yetişkinlerin Disneyland’ıdır.

Otel Odasına Kızla Gitmek: Ekstra Ücretler

Eğer bir misafir evi yada düşük bütçeli otelde kalıyorsanız kızı odaya götürürken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Ekstra ücret, saçma sapan sorular ve kızın kimlik kartını kapıda bırakması gibi prosedürler olmaz. Daha ucuz ve kolaydır ancak güvenlik de aynı şekilde azdır. Diğer taraftan, eğer pahalı yada daha çok ailelerin bulunduğu bir otelde kalıyorsanız, oranın yönetimi otelin imajını korumak amaçlı olarak daha sıkı bir tavır takınacaktır.

Muhtemelen getirdiğiniz kızın kimliğini yada bir kopyasını resepsiyonda bırakmasını isteyecekler. Sizin güvenliğiniz için yapılan bu uygulamanın (uyurken soyulmanız vs. gibi) dışında, özellikle Jomtien’de ki oteller, odanızda kalacak misafirler için her gelişlerinde ekstra 300-500 Baht arası bir ücret talep edebilir.

Özellikle bazı üst düzey aileleri konuk eden kaliteli oteller bu ekstra ücreti koyup üzerine “katılım ücreti” ödemenizi zorunlu tutuyorlar. (Sonuçta Tayland’da oda için para verilir, içinde kalacak kişi için değil). Bu yüzden Pattaya’da seks hayatı açısından renkli bir tatil düşlüyorsanız, düzenli olarak bayan misafirlerle otele girip çıkacaksanız, önceden böyle bir talepleri olup olmadığını kontrol edip rezervasyonunuzu ona göre en baştan yapın. Aksi halde uzun süre zarfında size çok pahalıya patlayabilir.

Pattaya Bar Kızları

Otel Odasında: Tay Prensipleri

Yanınızda kızla birlikte odanıza geldiğinizde, muhtemelen ilk dikkatinizi çekecek şey Tay kızlarının temizliğe çok önem verdikleri olacaktır. Genelde yatağa girmeden önce duş alırlar ve sizin de almanızı isterler. Tabi uzun süredir bu “seks işinde” çalışmıyorlarsa ve doğal utangaçlıkalrını kaybetmemişlerse fark edeceğiniz bir başka özellik, çok temiz olmalarının yanında, ister inanın ister inanmayın, çok da oldukça utangaç olduklarıdır (barlarda ne kadar seksi giyindiklerini unutun). Bu yüzden yatağa girmeden önce alınan bu duş ayrı ayrı yapılır!

Duştan sonra kızın üzerinde ki havluyu indirmek için biraz uğraş vermeniz gerekebilir, şaşırmayın. Bazıları ise ışıkları kapatmanızı bile isteyebilir ya da tam olarak yatağa girmeden havlusunu çıkartmak istemeyebilir. Ancak yatağa girdikten sonra, hareket başlar!

Pattaya gece hayatı fiyatları yazısında daha detaylı bilgiler vermiştik.

Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer nokta  da bu işe henüz yeni başlamış olan kızlar “batılı seks anlayışı”nı pek bilemezler, bu yüzden yatakta çok “profesyonel” olmalarını beklemeyin. Belirttiğimiz gibi bu kızlar çok geleneksel şartlar altında Budizmin etkisinde kalarak büyüdüler. Batılılara göre çok daha muhafazakar olurlar. Okullarda seks eğitimi diye bir şey yoktur, sadece çok erken seks yapılmaması gerektiğini anlatan bazı öğretiler olur. Ama tabiî ki bu yeni jenerasyon gençlerini durduran bişey değil.

Geleneksel değerler ve modern dünyanın gerçekleri arasında ki bu çakışma Tayland’ı genel olarak seksüel açıdan “ikiyüzlü” gibi gösteriyor. Fahişelik (Kumar gibi) resmi olarak yasak olsa da, Tayland’ın Bangkok, Pattaya, Phuket gibi büyük kentlerinde rahatlıkla yapılan bir şey. Evlilik öncesi seks “kültürel olarak doğru değil” ama çok genç yaşta hamilelikler ülkede sürekli olarak artış gösteriyor. Okullarda cinsel eğitimin olmaması ve çok az bilinen korunma yöntemleri yüzünden Tay kızları ilk seks deneyimlerinde bile hamile kalabiliyorlar.

Tay erkekleri de kötü ve uyuşuk sevgililer olarak ün yapmıştır; dolayısıyla köylerden gelen kızların da ya çok garip seks deneyimleri olmuştur ya da bu erkekler dışında hiçbir erkekle ilişki yaşamadıklarından deneyimsiz olabiliyorlar.

Thai-GirlBarda ki kızların %99’unun Pattaya’ya gelmeden önce hiç bir yabancıyla seks yapmadığını rahatlıkla düşünebiliriz. Hatta bırakın seks yapmayı, bir yabancı ile yüz yüze hiç konuşmadığını bile söyleyebiliriz. Bu yüzden pirinç tarlalarından çıkıp gelmiş bu kızların ilk defa bir yabancıyla seks yaparken biraz çekimser ve temkinli olmaları anlaşılabilir bir şey. Fakat bir kere bunu yapmaya başladılar mı genellikle tadını çıkarıp eğleniyorlar, çünkü müşterilerinden iyi bir para alıyor olmalarının yanında ayrıca daha iyi davranan ve nispeten daha iyi görünümlü erkeklerle birlikte oluyorlar.

Asla unutmamanız gereken bir şey de ”sanook” yani eğlencedir. Tay kültüründe eğlence, çok önemli bir yere sahiptir ve bu seks için de geçerlidir. O yüzden yataktayken onunla eğlenmeye bakın, kendisini rahat hissetsin, gerçek kız arkadaşınız yerine koyup o şekilde davranın, bir fahişe veya geçici biri gibi değil!

Temel kural: Pattaya bar kızları ne kadar uzun seks işçisi olarak çalışırsa o kadar az utangaç olur. Onun daha önceki seks deneyimleri ve sizin ikna yeteneğiniz onun yatakta neler yapacağını belirleyecektir. Mesela oral ve anal seks Tay erkeklerinin pek fazla yapmadıkları şeylerdir.

Geceyi birlikte geçirdiğiniz kızların bir çoğu parasını peşin ister. Peşin verilmemesi tavsiye edilir. Paralarını aldıktan sonra daha isteksiz olabilir, hatta gitmek zorunda olduklarını söyleyebilirler. Hatta sizin kendilerini yanlış anladığınızı kısa süre için fiyat verdiğini bile söyleyebilirler.

İngilizce konusunda yetersiz kalındığı durumlarda cep telefonlarının ekranından rakamlar ve süre net anlaşılmadan bardan çıkılmaması daha iyi bir tercih olur. İlk gecenizi birlikte geçirdikten sonra anlaştığınız ücretin üstüne bir de 100-200 Baht bahşiş beklerler. Eğer aynı kızla bir daha görüşmeyecekseniz, kendisiyle vedalaşıp kendiniz kahvaltıya inebilirsiniz. Aksi halde extra kahvaltı ücretini de ödemeniz gerekebilir.

Dikkat! HIV/Aids ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Son olarak ancak en önemlisi: Pattaya’da seks yaparken her zaman prezervatif kullanmak zorundasınız. AIDS bulaşma riski medyada biraz fazla abartılmış olsa da (maalesef Pattaya için kesin bir rakam vermek imkansız) cinsel yolla bulaşan hastalıklar (CYBH) Pattaya’da oldukça yaygındır.

Kesin bir sayı veya yüzde olmamasına rağmen daha burada kalmış veya uzun süredir yaşamakta olan bir yabancıya sorduğunuzda mutlaka bu hastalıklardan birine yakalanmış olduğunu söyleyecektir. İşin daha da kötü ve karmaşık tarafı, kızlar bile hangi hastalığa yakalanmış olduklarını bilmiyorlar veya bilseler de umursamayıp tedavi olmuyorlar. Onlar için korunmasız seks yapıp hastalık kapmaktan daha önemli olan şey varsa o da paradır.

AIDS yada Hepatit olmak zorunda değil, mantar, bel soğukluğu yada uçuk (herpes) gibi cinsel yolla geçen hastalıklar çok kolay bir şekilde bulaşabilir ve tatilinizi mahvedebilir. Tedavi yöntemleri ve antibiyotikler her yerde bulunabiliyor olsa da kim Pattaya’dayken 1 hafta ilaç yüzünden içki ve seksten mahrum kalmak ister ki? Bu konuya mutlaka dikkat etmek gerekiyor!

Dikkat! En son HIV/AIDS istatistiklerine göre Kasım 2012’den beri her sene 9,470 kişi AIDS’e yakalanıyor. İlk 1984’de görülen bu hastalık yaklaşık 1.2 milyon Taylandlıyı etkilemiş ve bunları 464,414’ü halen hayatta ve AIDS ile mücadele ediyor. Tek iyi şey ise 2010’da yapılan bir araştırmaya göre, Taylandlı seks işçilerinin %90’ını prezervatif kullanıyormuş.

13 YORUMLAR

 1. Gece misafirle otele gittimizde sıkıntı cikarmiyacak otel var mı? Varsa otel adini yazarsanız sevinirim.

 2. Benim bir sorum var umarim bilen vardir 🙂 simdi hocam cesitli booking sitelerinde arama yapiyorum 200 dolar gunluk villa cikiyor , diyelimki biz 5 arkadas gittik gunluk kisi basi 40 dolara havuzlu villada mi kalcaz yoksa o villadaki oda fiyati mi ?

 3. Pattaya’ya şimdiye kadar 2 kez gittim ve niyetim bu yılda gitmek inşallah. Dünyada böyle bir yer az sayıda rastlanır, number one, kızları olsun, insanları olsun, mercan adası plajları olsun, tek kelimeyle harika bir yer. Ben çok eğlendim her zaman gitmek isteyebileceğim tek yer, mükemmel! Pattaya Walkıng Street, Beach Road, barları, gece hayatı number one!

  • merhaba arkadaşım yeni gidip gelmişsin bu son zamanlarda darbe yapıldı biliyorsunuzdur orda durum nasıl darbeden dolayı bır sıkıntı oldumu .

 4. Şubat’2014de 2 hafta Bangkok ve Pattaya’daydım. Üçüncü deneyimimden sonra ilkinin ameliyat olmuş ladyboy olduğunu anladım. Gerçi en güzeli de oydu ya neyse 🙂 Masaj olayında oil masaj isterseniz “en azından mastürbasyon isterim arkadaş” diye anlaşılır. Size odada ilişki (“bum bum” deniyor) teklif edilir. Mutlaka köpük deneyimi yaşayın bu iş için özel yerler var daha pahalıdır ama olsun mutlaka gidin. Taksiciler size yardımcı olur, birkaç alternatif yer göstermelerini isteyin ilk yere dalmayın hemen. Sağlık açısından; yol üzerinde freelance takılanlarla işiniz olmasın, mutlaka bardan biri ile ortam yapın. Kondomları buradan götürün işiniz sağlam olsun. Ayrıca değerli eşyalarınızı odanızdaki kasada bırakabilirsiniz, no problem.

 5. Dünyanın cenneti Pattaya. Ben gogo barlarda ama buz sokup bardak içine üşürene 100baht sokardım yani. Kısaca harika bir yer, hırsızlık diye bir sey yok.

 6. Bence de ladyboylara takilmamak gerek. Hem o kadar cok guzel kiz etrafta dolasirken. Gerci ladyboylar cok uzun boylu ve guzeller, bazilari hele… Ama sonucta bunlar fakli bir cins, saygi duymak lazim, ama eglence icin bence normal kizlara takilmak gerek.

  • Çok güzeller, ama bazılarının sesleri çok kötü. Deneyimli bir arkadaşınız olaraktan izleyin ama dokunmayın derim 😉

 7. Evet burda son fiyatlar 1 shot 1.000 baht, 2 shot 2.000 baht, ama orta kaliteler 2 shot 1.000 bahtada geliyor otele.

 8. Isin kitabini yazmisiniz, bunlari bilmeden gidersem halim nice olur! 🙂 ilginc bir sistem olusmus, yakindan incelemek sart.

 9. Güzellikleri yeterli. benim bir arkadaşım gitti geldi. Kızlar cıvıl cıvıl dedi, zaten sex hergün hergün sonra aynı. Önemli olan güzel vakit geçirmek. Arkadaşım artık başka ülkeye gitmem diyor 🙂

 10. Seks turizmi bir şehir yaratmış. Bizde böyle yer olsa ne olurdu acaba. Yakınından geçenin bile adı çıkardı. Gizli kapaklı yapılacağına böyle olsa daha iyi değil mi?

  • Değil bizde, dünyada böyle bir yer yok. Geçen gün dünyanın Sin City şehirlerini sıralayan bir yazı okudum, yabancı bir sitede, Pattaya yine 1. sıradaydı.

   Her şey ortada, alan memnun veren memnun. Giden memnun, gelen memnun, kendimden bilirim 🙂

Comments are closed.