Ekonomik ve uygun bir tatil yapmak için iyi otel konaklamasını önceden ayarlamakta fayda var. Ucuz ve kaliteli otel arayanların ilk yapması gereken iş tatili nerede yapacakları konusunda karar verir vermez, araştırmalara başlamak olmalı. Yurtdışında standart bir otelde konaklamak, sanılanın aksine Türkiye’ye göre çok daha ucuz olabiliyor.

Tatil oteli araştırmaları, gezilip, görülecek yerlere göre otelin uzaklığı, otelin sunduğu imkânlar, otelde daha önce konaklayan misafirlerin yaptığı yorumlar ve elbette ki otelin fiyatı belirleyici olacaktır. Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce bazı pratik bilgilere ve püf noktalarına dikkat etmek tatilinizi daha keyifli ve ekonomik geçirmenizi sağlayabilir.

Erken-Rezervasyon-Ne

Bütçenizi belirleyin

Konaklama sektöründe seçenekler neredeyse sonsuz! Tek yıldızlıdan başlayıp 5 yıldızlıya kadar uzanan çok sayıda oteller ve tatil köyleri, pansiyonlar ya da butik oteller misafirlerini bekliyor. Bu nedenle tatile çıkmadan önce kafanızda otele ne kadar para ayıracağınızı belirleyin. Bu şekilde otel seçerken daha az zorlanırsınız.

Erken Rezervasyon Yapın

Bugün Tayland ve Pattaya’daki oteller de belirli dönemlerde erken rezervasyon indirimleri yapıyor. Düşük sezonlarda bu oteller doluluk oranlarını yükseltmek için fiyat indirimine gidiyorlar. Bu otelleri bulup takip edin ve kampanyalı fiyat verdiklerinde rezervasyonunuzu yapın.

Erken rezervasyon kavramının büyük indirim ve fırsatlar sağladığı günümüzde bazen hızlı karar vermek ve rezervasyonları geciktirmeden yapmak gerekiyor. Yurtiçinde tatile gidecekseniz eğer Bodrum otelleri erken rezervasyon döneminde %30-40 daha ucuza alınıyor. Bunun için Aralık ayından itibaren başlayıp nerdeyse mart ayına kadar süren erken rezervasyon kampanyalarını araştırın.

Karşılaştırma yapın

Beğendiğiniz bir otel bulunca bunun fiyatını farklı otel bulma arama motorlarında arayıp karşılaştırın. Özellikle Asya’da Agoda.com sitesinde otel arayın ve uygun fiyatlı otelleri bir de bu sitedeki fiyatla karşılaştırın. Ayrıca pattayarehberi.com sitemizin ana sayfasında yer alan Tayland uygun otel bul kutusundan da ucuz otel bulabilirsiniz. Ayrıca rezervasyonlarınızda kullanabileceğiniz diğer bir güzel site. hotels.com Tayland’daki en uygun otelleri bulup sıralıyor. Güvenilir ve hızlı.

Promosyonları kaçırmayın

Daha önce belirttiğim gibi oteller promosyon fiyatlar da uygulayabiliyor. Örneğin kimisi 4 gece rezervasyon yap 5 gece kal gibi otel promosyonları uygulayabiliyor. Seyahat planınıza uygun olan böylesi teklifleri kaçırmayın.

Sakin Dönemleri Tercih Edin

Tayland ve Pattaya düşük sezonda otel konaklaması açısından daha uygun. Otellerin doluluk oranları arttıkça verdikleri indirimleri de kaldırıyorlar. Bize göre yaz mevsimi genelde daha uygun fiyatları veriyorlar. Gideceğiniz zaman düşük sezonları tercih edin, otel konaklamasına daha az ödeyin.

Erken rezervasyon, son yıllarda çok yükselişte olup, oldukça da ilgi gören bir kavram. Her yıl milyonlarca kişi erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirip daha ucuza otel bulup ucuz tatil yapma fırsatı yakalıyor. Ancak çoğunlukla biz  uzun vadeli plan yapmaya pek alışkın değiliz, uzun vadeli tatil planı yapmada ve bunu uygulamada oldukça kötüyüz. Ama bunu öğrenikçe otel konaklamalarımızı daha ucuza getirmek mümkün olacaktır. İyi tatiller!

4 YORUMLAR

  1. Herkese merhabalar. 3 arkadaş 20 – 27 Mayıs arası Pattayada olacağız. Fakat bazı yorumlarda kapıda daha ucuz oluyor dıye otel ayarlamadık. Sızce oteli gitmeden mi ayarlayalım yoksa gıdınce kesın bulunur mu? Ve eğer gıtmeden ayarlayın dersenız, joıner free temiz ve walkınge yakın en fazla 40 $ olacak otel tavsıye edebılır mısınız. Çokt tesekkur ederım. Saygılarımla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here