Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği (The Million Year Stone Park and Crocodile Farm), Pattaya kent merkezinden 15 dakikalık araç mesafesinde, 70 hektarlık bir arazi üzerinde yer alan, doğal güzellikleri ve cesaret isteyen şovlarıyla ünlü bir Pattaya parkı. Doğa tutkunları için Pattaya gezilecek yerler listesinde bulunan çarpıcı turistik bir mekan. Pattaya’nın bu en güzel ve eğğlenceli doğal parkında egzotik hayvanları görebileceğiniz bir hayvanat bahçesi var.

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği, tüm dünyadan gelen doğa severler için 20 yılı aşkın çabalarla yaratılmış çarpıcı bir turizm cazibe merkezi. Adından da anlaşıldığı gibi pek çok ilgi çekici hayvan türünü barındıran park, yalnızca hayvanların bulunduğu canlı bir müze değil, aynı zamanda heyecan verici şovlarıyla çok ünlü.

pattaya gezilecek yerler million years park

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği, Tayland’ın güzel doğasını ve özgün kültürünü korumak için Khun Suan Phanomwattanakul tarafından kuruldu. 30 yılı aşkın süredir, 200 yıl öncesine dayanan Tay geleneği ile yetiştirilmiş bitki ve fosilleşmiş ağaçlar gibi nadide doğal objeleri toplayan Khun Suan Phanomwattanakul, gelecek nesillerin bu kültürü unutmaması için ve dünyanın dört bir yanından Pattaya’ya gelen insanlar için turistik doğal alan oluşturmak amacıyla, bu parkı hayata geçirdi.

Million Years Stone Park, günümüzde yetişkin timsahlarla mücadele eden Tayland’ın ünlü turistik merkezi. Yerli ve yabancı binlerce ziyaretçi ağırlayan ve günlük gösterileri de içeren eğlenceli ve heyecanlı performanslar düzenleyen park, dünyaca ünlü hayvan hayatı ve jeolojik araştırmalar yapmak için geziler düzenleyen VIP araştırmacılarını, öğrenci gruplarını ve yabancı ülkelerin izci gruplarını da ağırlıyor.

Million Years Stone Park Pattaya

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği’nin bölümleri

Doğal ortamında devasa bir bahçe olan Garden & Stone Park’ta, egzotik bitkiler, çok çeşitli kayaç türleri ve çiçek bahçeleri bulunuyor. 100 milyondan fazla yaşlı petrified ağaçlar, 200’den fazla Tay tarzı ağaçlar ve her biri 75 ton ağırlığa sahip, tuhaf şekilleri bulunan kayaçlar bu bölümde yer alıyor.

Çok ender görülen beyaz kaplanlara ev sahipliği yapan Exotic Zoo’da, hem tuzlu hem de tatlı suda yaşayan binlerce timsahı görmek mümkün. 500 kg ağırlığındaki dünyanın en büyük tatlı su balıkları ile dev kedi balığı, Amazon Nehri’nde görülen yılan balıkları gibi canlıların yanı sıra, albino hayvanlar da görebilecekleriniz arasında. Bunların dışında sayısız hayvan türünü barındıran Exotic Zoo’da, Tayland’ın nesli tükenmekte olan hayvan türleri de yer alıyor.

pattaya gezilecek yerler million park

Crocodile Kingdom ise kuşkusuz parkın en dikkat çeken bölümü. Timsah Çiftliği, Tayland’daki benzer çiftlikler arasında en büyük su alanına sahip. Ülkedeki en büyük tuzlu su timsah popülasyonunun bulunduğu bölümde, park kendi timsahlarını da yetiştiriyor.

Çocuklu ailelerin de oldukça tercih ettiği parkta, hayvanlarla yakından temasa geçerek onlarla oynayabiliyor ve birlikte fotoğraf çektirebiliyorsunuz. Timsah Şovları, her gün 09:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 ve 17:00 saatleri arasında düzenleniyor.

Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği
22/1 Moo 1, Nongplalai, Banglamung, Pattaya City, Chonburi 20150 Tayland, http://thaistonepark.org/en.html
+66 (0) 3824 9347-9, +66 83112 6080, +66 89168 3404

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here