Pattaya alışveriş ipuçları alışveriş sırasında çok işinize yarayabilir. Bu tavsiyeler sezonluk Pattaya gezileri yapan turistler ile sohbetlerimize dayanmaktadır.

Pazarlık

Pazarlık etme becerilerinizi büyük alışveriş merkezleri ve mağazalar hariç her yerde göstermelisiniz. Pattaya ve Jomtien’de fiyatlar normalin iki katına kadar çıkabilir. Ancak başarılı bir pazarlık sonunda normal bir fiyata indirilebilir. Normal fiyatın yarısından pazarlığa başlayabilirsiniz. En son noktada sizin pazarlık gücünüz ve satıcının isteğine bağlı olarak normalde %40 daha az bir para ödeyebilirsiniz. Büyük mağazaların ve markalı yerlerin fiyatları sabittir.

Pattaya-alisveris

Kredi Kartları

Tayland’da kredi kartından çok nakit kullanımını tercih etmelisiniz. Bu aralar çok yaygınlaşan kredi kartı kopyalama olaylarından dolayı sadece ve sadece çok bilinen büyük yerlerde kredi kartını kullanın ve yine kredi kartının gözünüzün önünden ayrılmadığından emin olun. Bazı mağazalar kredi kartı kullanımından dolayı işlem ücreti alabilir.

Hediyelik Eşya

Tercih edilen hediyelik eşyalar genellikle ipek, deri, gümüş, seramik ve tahta ürünler. Bazı ürünlerin her mağazada sabit fiyatları vardır, diğer yerlerde pazarlık etmekten kaçınmayın.

Mücevher ve Taşlar

Mücevher ve taşlar çok popüler hediyelik eşyalardır. Tay taşlarının zarifliği ve işçiliği her yerde meşhurdur. Yine de bu tarz bir alım yaparken Jewel Fest Club, resmi mücevheratçılar organizasyonu, üyesi olmasına dikkat edin. Pattaya alışveriş yaparken işlem detaylarınız düzgün bir şekilde tutulacak ve bir sertifika verilecektir. Bu sertifika belli bir zaman içinde ürünü geri getirmeniz durumunda size kolaylık sağlayacaktır.

Pattaya-Jewel-GemKaraborsacılar

Korsan taksilerin ve tur rehberinizin tavsiye ettiği pahalı mekanlara gitmemelisiniz. Mutlaka çok yüksek bir meblağ ödemek zorunda kalırsınız ve bunu sağlayan kişiler de bu işten komisyonlarını alır.

Antika Eserler

Buddha, tanrı ve antika eserlerin resimlerini Bangkok’da bulunan güzel sanatlar departmanının izni olmadan alamazsınız.

Gülümseyin

Ufacık bir gülümseme her şeyi daha ucuza almanızı sağlayabilir. Taylandlılar gülümseyen ve espri anlayışı iyi olan insanları severler.

23 YORUMLAR

 1. Pattaya’da 4 mevsim de tatil yapılır. Ben kışın da gttim Ağustos yağmurlarında da. Yağmur yağsa da burası keyifli.

 2. Arkadaşlar Şubat 12 sinde firma aracılıyla gidiyorum. Buraya ilk gidişim olacak. Elektronik eşyalarda gümrük var mı? Ordan alınan cep telefonunu Türkiye’de kullanabilir miyim?

 3. Merhabalar;

  Biz şubat ayında 5 kız arkadaş gideceğiz. Akşam eğlenebileceğimiz rahat olabileceğimiz bir bar var mı tavsiye edebileceğiniz? Bir de yüzmek için Mercan Adasına nasıl gideriz ve alternatif bir yer var mı? Bana yardımcı olabilir misiniz acaba?

  • Aradığın bilgi: http://pattayarehberi.com/pattaya-mercan-adasi.html

   Walking Street’teki Underground, Insomnia ve yolun sonundaki Mixx Disco önerimdir. Lucifer de rağbet görüyor. Yine Walkging Street’te ileride solda olan Rolling Stone 2 barda şahane müzik yapıyorlar. Dilediğin her yere takılabilirsin. Giriş ücreti alınmıyor.

   Yüsmek için ayrıca Jomtien Beach’e gidebilirsin. Kamyonetlerle ulaşım sağlanıyor Pattaya’da ve Songthaew deniyor. Walking Streete girmeden sola dön ve ileride Pattaya’nın bir çok yerine giden kamyonetleri görebilirsin. Pattaya merkezdeki plajdan denize girilmiyor ama güneşlenebilirsiniz.

 4. Merhaba arkadaşlar. Ben Pattaya’da yaşayan biri olarak, 100Baht (yaklaşık 7TL) olan bi ürünü pazarlıkla 50 Bahta kadar düşürebiliyorsunuz ve gerçekten satması gereken fiyatın üstündeyse kar edeceği miktar kalıyorsa zaten düşürüyorlar. Bazısına ne kadar ısrar ederseniz edin mesela ürünü 50 Baht (Yaklaşık 3.5 TL) satan 10 Baht bile aşağı inmeyebiliyor.

  Türklerde olduğu gibi kimisi turiste doğru fiyat söylüyor kimisi ekleyerek söylüyor. Eğer iniyorsa zaten anlıyoruz ki üstüne ekleyerek söylemiş. 😉
  Fazlası hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa beni ekleyebilirler. https://www.facebook.com/Jhonjhh

 5. MERHABA 26 ARALIKTA PATTAYADA OLUCAĞIM TEK KİŞİYİM 2 DEFA GİDİYORUM. GİDİCEK OLAN VARMI BU TARİHLERDE

 6. Arkadaşlar gıdenlerın yorumlarını okudum. Epey bılgı sahıbı oldum. Ben de bır fırma aracılıgyla bu cuma cıkıyorum. Benım merak ettım onemlı bır sey de elektronık yada cep telefonu fıyatları. Kalıtesı nasıl, getırmeye deger mı? Bılgılendırırsenız sevınırım.

 7. Ben sadece küçük bir sırtçantasıyla gitmiştim ve ihtiyacım olan her şeyi Pattaya’da aldım. 12 t-shirt, 2 şort ve eşe dosta bolca hediye. Ağırlık yapmaya gerek yoktu.

Comments are closed.