Alışveriş, turistler için en popüler aktivitelerden biri. Pattaya açık hava marketlerinden yiyecek dükkanlarına, kalabalık gece marketlerinden, sokak tezgahlarından ve yerel dükkanlardan batı tarzı büyük dükkanlara, süpermarketlere çok büyük bir seçenek yelpazesine sahiptir. Bu dükkanların çoğunda pazarlık yeteneklerinizi konuşturmalısınız.

Büyük Mağazalar

Her yerde olduğu gibi, buralarda güvendiğiniz markalı ürünleri bulabilirsiniz. Burada ki fiyatlar sabit olduğu için pazarlık yapmanıza gerek yoktur. Bir çoğu çok erken açılıp geç kapatırlar ve şehrin merkezlerinde bulunurlar.

Alışveriş Merkezleri

Pattaya’da ki bilinen alışveriş merkezlerinden bazıları, Royal Garden, Big C, Carrefour, Mariott, Mike gibi firmalardır. Klimalı olan Big C ile Royal Market ve çok fazla dükkanı içerisinde barındırır. Dükkanlarda elbiseler, kameralar, cep telefonları, el yapımı eşyalar, printerlar, resimler ve hemen hemen her şey mevcut.

Carrefour yerlilerin en çok tercih ettiği yerlerden biri. Yemek bölümünde çok sayıda farklı mutfak uygun fiyatlara bulunabilir. Mike’da, turistler uygun fiyatlarla giysi, çanta yada hediyelik eşyalar alabilir. Mariott ve the Avenue daha seçkin mekanlar. İki mekanda da klima ve yüksek kalitede restoranlar bulunur.

Marka Seçimleri

Büyük mağazalar ve alışveriş merkezleri genelde sabah 10’dan akşam 11’e kadar açıktır. Evinizde bulabileceğiniz tüm eşyalar buralarda da bulunabilir. Ancak marka sayısı muhtemelen daha az olacaktır. Birçok Avrupalı ve Amerikalı süpermarket zincirleri Pattaya’da şubeler açtı. Aynı zamanda Bangkok merkezli dükkanlar da bulunabilir. Walking Street akşamları çok eğlenceli!

Walking Street, Pattaya

Sokak Marketleri

Walking Street’den yürüme mesafesi uzaklığında haftada iki kez kurulur. Eğer pazarlıktan hoşlanıyorsanız mutlaka gitmelisiniz. Pattaya’nın merkezinde ki seyyar yiyecek ve ucuz giysiler satan yerler de oldukça meşhurdur. Pattaya’nın biraz dışında ki Naklua market zaman geçirmek için güzel bir yer. Her sabah burada bir balık pazarı kurulur.

Walking Street, Pattaya gece hayatı buluşma noktası olurken gündüzleri satış noktası oluyor. Pahalı antika satan bazı marketler burada tezgah açar. Burada ki bazı üst seviye dükkanlar oyulmuş yeşim taşları, Buddha heykelleri, yüksek kalite mücevher ve narin ahşap gemi modelleri satmaktadır.

Akşam Yemeği ve Eğlence

Pattaya alışveriş merkezlerinde, uluslar arası restoran zincirlerinin birinde yemek yiyebilir, rahat salonlarda dondurma ile biraz serinleyebilirsiniz. Bazı merkezlerin en üst katlarında sinemalar bulunur. Bu sinemalar her yaştan insana hitap eder ve filmleri İngilizce dublajlı olarak verir.

CEVAP VER