Pattaya hakkında ve onun ünlü gece hayatında rol oynayan Pattaya bar kızları hakkında her şeye inanmayın. Bar kızlarının hepsinin “ladyboy” oldukları ya da zorla fuhuşa zorlanmış genç kızlar oldukları ve bu barlara takılan tüm yabancılarda kendi ülkelerinde kadın bulamayan sapıklar, ezikler ve daha da kötüsü pedofil oldukları gibi mesela.

Doğrusu yanlışı nedir? Ve bir kızla beraberken hangi durumda olacaksınız? Müşteri mi? Kısa süreli bir erkek arkadaşmı yoksa uzun süreli bir birliktelik mi? Bar kızlarıyla ilgili en sık karşılaşılan yanlış anlaşılmalara ve sizleri ayaklı cüzdan gibi gördükleri konusundaki bakış açılarına bir bakalım:

Pattaya Kızları fahişeliğe zorlanıyor

Aslında bu yanlış sayılır. Ekonomik durumlar dışında herhangi bir zorlama yok. Maddi olarak çok yetersiz durumda oldukları için tamamen kendi özgür kararları doğrultusunda bu yolu seçiyorlar. Fahişeliğin kötü bir şey olduğu tabiî ki su götürmez bir gerçek. Kızların aileleri her ay ellerine geçen paranın nasıl kazanıldığını da biliyorlar.

Pattaya-Gece

Çalışabilecekleri normal işler de var, mesela fabrikalar, marketler vs. fakat “yetenekli” bir bar kızının kazandığı para bir fabrika işçisiyle kıyaslanmayacak kadar fazla. Eğitimsiz olan Isaan kızları’nın (Tayland’ın kuzeyindeki fakir bölge) iyi maaşlı bir iş bulması gerçekten çok zor. Bu şartlar altında önceliği her zaman paraya vermek zorunda olan bu kızların “gönüllü” olarak seks işçiliği mesleğini seçmesi şaşılacak bir şey değil. Fakir köylerden çıkıp Pattaya’ya gelen bu kızların tek amacı biraz daha fazla para kazanabilmek, hepsi bu.

Geldikleri yerde yaşayan akrabaları veya arkadaşları da genellikle aynı piyasa içinde oluyorlar. Batı ülkelerinin aksine, burada kızları pazarlayan biri yok (en azından yabancıların bulunduğu yerlerde) ve aile büyükleri kızlarının Pattaya’da fahişelik yaptığını asla düşünmezler. Dünyanın her yerinde olduğu gibi, fahişelik Tayland’da da iyi bir meslek olarak görülmüyor. Dolayısıyla kızlar ailelerine otelde yada restoranlarda çalıştıklarını söyleyerek gerçekleri gizliyor. Çoğu aile kızlarının Pattaya’da ne yaptığını bilse de buna inanmış gözükür.

Fahişeliğin normalde yasak olduğu Tayland’da, para karşılığı seks için gelen olağanüstü talepler yüzünden 1996 yılında Fahişelik yasağı delindi ve yasallaştı. Bunun dışında krallığın’da fahişelik geleneği uzun yıllara dayanıyor ve hemen hemen tüm büyük şehir ve bölgelerde bu konuda oldukça esnek davranılıyor. Sadece seks turizmi ile dönen para oldukça yüksek (2003 yılında yapılan bir araştırmaya göre dönen para yaklaşık 4.3 milyar $ veya başka bir deyişle Tayland ekonomisinin %3’ü) ve bir süre sonra kızlardan gelen bu paranın nasıl kazanıldığını öğrenen aileler bile, tatlı gelen bu para yüzüden, geleneksel önyargılarını bir kenara bırakmak zorunda kalıyor.

Pataya-Walking-Street

Pattaya’da Kızlar çok küçük ve yaşı tutmuyor

Yanlış. İlk defa Tayland’a gelip, çok güzel ve genç Asya kızlarını gören acemiler bu yarıya varabiliyor. Oysa çocukça yüzlerine ve genç görünümlerine alışmak bile biraz zaman alabilir. Meşhur Walking Street’te seksi kıyafetleriyle, kendilerine müşteri arayan kızların büyük bir kısmı 25’li yaşların üzerindedir. Oysa 15 yaşındaymış gibi görünenleri de vardır. Bunları bir çoğu da daha önce evlenmiş ve ayrılmış, hatta hemen hepsi de çocuk sahibidir.

Hatta bir barda hostes olarak çalışan 17 yaşında ki bir kızla tanışsanız bile bakire olma şansı hemen hemen hiç yok. Maalesef Tayland’da erken yaşta doğum çok sık yaşanan bir şey ve 21. yüzyıl olmasına rağmen bu kızlar genelde 14-15 yaşında ilk çocuklarını dünyaya getiriyorlar. Yaşı tutmayan bir çok kız bar sahiplerine çalışabilmek için büyük oldukları yalanını söylüyor. Bar sahipleri tüm kızların kimlik bilgilerine sahipler ve 18 yaşından küçük bir kızla para karşılığı seks yapmanın cezasının çok büyük olduğunu da biliyorlar. Bu konuda ki denetimler çok sıkı olduğu için standart bir Pattaya bar’ında yaşı tutmayan bir kıza rastlamanız fazlasıyla zor.

Eğer yaşı tutmayan kızlarla ilgili bir makale okursanız, emin olun ki bunlar yabancı turistlerin takıldığı barlarda değil, daha çok yerel erkeklere hizmet veren karaoke barlarda ya da Pattaya Beach Road (Pattaya Sahil Yolu) üzerinde bağımsız olarak çalışan kızlardır.

Pattaya polisinin sıkça yakaladığı yabancı pedofil turistleri göz önünde bulundurduğumuzda, yaşı tutmayan erkek çocukların çok tercih edildiği Pattaya’nın “eşçinsel”  tarafında işler biraz daha farklı gözüküyor.

Pattaya bar kızlarını batılı seks turistleri istismar ediliyor

Pattaya-Shopping-GirlsDoğru, Pattaya kızları cinsel olarka istismar ediliyor ve bu işlerinin bir parçası. Bedenlerini gönüllü olarak satmayı seçen kızlar istismar edildikleri kadar, maddi olarak onlar da seks turistlerini istismar ediyorlar. Başka bir deyişle alan memnun satan memnun. Sonuçta iki tarafın da Pattaya’ya gelme sebebi belli. En önemlilerinden biri de Pattaya kızları, batıda ki fahişelerin aksine kendi müşterilerini seçebiliyor ve istemedikleri kişilerle birlikte olmuyorlar. Tamamen çekici bulmadığı bir erkekle yatan bir kız çok fazla görülmemiştir (tabi ki paranın görünüşü çok etkileyen bir faktör olduğu unutulmamalı). Batılı fahişelerin böyle bir lüksü yok tabi.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi daha normal ve saygın işler de var, hatta en az eğitimli kız için bile. Maaş ne kadar düşük olursa olsun şehir dışında ki bir yaşam için yeterli ama burada ki asıl problem, fabrikada çalışan bir işçi fiziksel olarak en zor şartlarda çalışan bir bar kızı kadar zorlanıyor olması.

Tayland’da minimum maaş ne kadar? Günde 200 baht. Şimdi bu nasıl bir saat için 500 baht yada bir gece için 1000 baht ya da daha fazla kazanan bir işle karşılaştırılabilir ki? Altın kolyeler, motosikletler, elbiseler gibi uzun süreli müşteriler tarafından alınan hediyelerden bahsetmeye gerek bile yok. Devlet politikasını, toplumu, kapitalizmi ya da küreselleşmeyi suçlayın, batılı kadınların kendilerine yaratamadıkları finansal boşluğu dolduramadıkları için reddettiği erkekleri değil. (Bu arada, Tayland’ın fuhuş geleneği batının modern turizminden çok daha eskilere dayanıyor ve bu büyük piyasanın dönmesini yabancılar değil yerliler sağlıyor.)

Turistler maddi olarak istismar ediliyor

Kaçınılmaz olarak bazı “aşk çocukları” ev, motosiklet, araba ve mücevherler aldıkları bar kızlarıyla olan ilişkileri er ya da geç hem finansal hemde duygusal olarak çok kötü bir şekilde bitiyor. Hem de bu şekilde kendini tatlı ve “akıllı” Tay kızlarına kaptıran ve tüm birikimlerini onlar için harcayan kişilerin sayısı oldukça fazla. Hepimiz bu tarz anılar, hikayerler duymuşuzdur o yüzden “kimse beni uyarmadı!” demek saçma olur biraz. Eğer biri Tay’lı bir kız için ayda 1,000$ ayırıyor, onun adına lüks bir villa tutuyor, ailesine çeşit çeşit hediyeler alıyorsa ve karşılığında hiç beklemediği bir son buluyorsa, Tay’lıların dediği gibi “Som nam na”. Yani, şansına küs…

Kaç kere aynı teraneyi ya da aşağıdakinin bir benzerini Pattaya barlarına yeni gelmiş ve “hayatının aşkını” bulmuş birinden duydunuz?

-“Benim kız arkadaşım diğer bar kızlarından farklı, o beni param için sevmiyor, o hiç fahişelik yapmadı, sadece garson olarak çalışıyor”

Bütün bar kızları için en önemli şey paradır, bunu unutmamak gerek. Onun dışında bu tarz hikayeler çok fazla olan şeyler değil. Gerçek şu ki , erkeklerin çoğu Pattaya’ya para karşılığı seks için geliyor, iki tarafın da istediği şey. Fahişelerle romantik bir ilişkiye giriyorsanız da sağ duyunuzuna kulak verin ve kim olduklarını asla unutmayın: para karşılığı seks sunan kişiler. Yoksa, “ para yoksa , seks de yok!”

Pattaya gece hayatı kızları yaptıkları işi sevmiyor

Bu görüş genel olarak yanlış, çoğu Pattaya bar kızı işini oldukça çok seviyor. Kızların çoğunun arkadaşları ve ya akrabaları da bu işin içinde o yüzden yeni başlayan bir kız için işe adaptasyon süreci de çok rahat oluyor. Bu tarz bir hayata ya da en azından seks kısmına alışamayan kızlar ise birkaç gün içinde işi bırakıp Pattaya’dan ayrılıyorlar. Tabi bir çoğu kalmayı seçiyor. Sonuçta bir barda çalışmanın nesi kötü olabilir ki?

Agogo-Pattaya

Parasal getirisinin dışında fiziksel olarak kesinlikle zor bir iş değil. Yabancılarla konuşuyor, ısmarlanan içkileri içiyor, oyunlar oynuyor, içki servisi yapıyor. Belli bir seviyenin üzerinde zeka yada fiziksel uğraşa da gerek kalmıyor (tabi biri tarafından “bar ücreti” ödenmediği sürece). Asıl işleri, barda yada özel odalarında “müşterilerle ilgilenmek” fakat bunun dışında kalan zamanlarda birbirleriyle muhabbet edebilir, en sevdikleri yemekleri yiyebilir, TV’da dizi izleyebilir ya da tüm zaman boyunca manikür yapabilirler.

En önemlisi de bu tarz bir bar işi, Bangkok ya da Isaan’da ki yorucu bir fabrika işinden çok daha fazla para kazandırıyor. Barlarda maaşlar düşük olmasına rağmen (kabaca 2,000-4,000 baht arası), kendilerine ısmarlanan içkilerden kazandıkları ve dışarı çıkarılmak için ödenen bar ücretlerinden aldıkları komisyonlarla gelirlerini attırıyorlar. Müşterilerini tam anlamıyla memnun eden ve işini yapan bar kızları hem ailelerine hem de çocuklarına rahatça bakabilecek kadar para kazanabiliyor.

İyi çalışan bir bar kızının aylık geliri ortalama 10,000-20,000 Baht arası ve bu paraya yurtdışından ekstra para gönderen “erkek arkadaşları” dahil değil.

Kendine yeterince müşteri bulamayan kızlar bundan çok daha azını kazanıyor ve barda birkaç aydan fazla çalışmasının bi anlamı kalmıyor. A-GoGo barlarda çalışan kızlar aylık 10,000 Baht kadar olan maaşlarının yanında ayrıca seks için çok daha yüksek ücretler alıyor ve ayda çok rahat 20,000-30,000 Baht kazanabiliyor.

İşin seks tarafıyla ilgili olarak, karşılığında para almalarının dışında, kafaları kurcalayan bir soru. Müşterilerle seks yaparken gerçekten zevk alıyorlar mı?

Pattaya-GecelerHer şeyden önce kabul etmek gerekir ki seks bütün bir günün muhtemelen en zor kısmı, özellikle işe yeni başlamış tecrübesiz olanlar için. En sıkıntılı olanlar da garip istekleri olan veya her şey bittikten sonra önceden anlaşılmış olan ücreti daha da aşağıya çekmeye çalışan tipler. Bulaşıcı hastalıkları kapma riskinin dışında bir çok bar kızı müşterilerinin bir şekilde istismarına uğruyor. Korunmasız seks yapmak ya da normalde yapmayacakları şeyleri onlara yaptırmaya zorlamak gibi.

Bu insanlardan biri olmayın ve kızlara karşı nazik ve kibar olun. Onlara gerçek kız arkadaşınızmış gibi davranın. Seksten zevk alıp almadıkları konusuna dönecek olursak, 10 yıl önce sorulsa “Bazıları alıyor, bazılar almıyor” derdim. Bazı kızlar da (genellikle seksden en çok keyif alan ve iyi yapanlar) zaman zaman bütün geceyi çok eğlendiği ve iyi vakit geçirdiği için ekstra ücret almadan sizinle geçirmek istiyor.  Sadece eğlenceli olduğunuz, az çok yakışıklı olduğunuz ve “işinizi nasıl yapacağınızı“ iyi bildiğiniz için.

Şimdilerdeyse Pattaya’da uzun süredir yaşayanların görüşüne göre seks yapmaktan hoşlanan kızların sayısı oldukça az, artık sadece işleri gereği olduğu için yapıyorlar.

Maalesef bu doğru olabilir; aynı Pattaya’nın daha turistik ve ticari bir yer olması gibi, bar kızları da 20 yıl öncesine göre daha profesyonel ve para odaklı olarak işlerinden “zevk” alır gibi gözüküyorlar. Neyse ki, hala seksden zevk alabilen kızlar var, sadece o eski güzel günleri yakalamak için biraz daha fazla aramak gerekiyor.

Pattaya gece kızları “çok para” kazanıyor

Maalesef yanlış. Çok güzel, yetenekli ve haliyle çok çalışan bar kızları ve özellikle GoGo barlarda ki olağanüstü güzel kızların (çok daha yüksek maaşlı olanlar) potansiyel olarka çok fazla para biriktirme şansları var, fakat yapamıyorlar. Bunun sebebi parayı çarçur etmeleri değil (ki bazıları ediyor), kazandıkları paranın çok büyük bir kısmını geldikleri köylerde yaşayan ailelerine ve çocuklarına destek olarak gönderiyor olmaları. Pattaya kızlarının %95’inin çocuğu var ve aileleri maddi açıdan zor durumdalar.

Az önce de bahsettiğimiz gibi normal bir bar kızının aylık geliri 10,000-20,000 Baht arasıdır ve yine belirttiğimiz gibi A-GoGo barlarında çalışan kızların, dansçıların maaşları ise 30,000+ Baht’ı rahatlıkla geçebiliyor.

Tayland’ın sosyal güvenlik sistemi çok kötü. Çocukları fakir olan aile büyüklerine bakmakla yükümlü kılıyor  ve yüksek maaşlara, zengin erkek arkadaşlara ve hatta yurtdışından yardım gönderen “sevgililere” rağmen yine de zengin bir kadın konumuna gelemiyor. Sürekli olarak köyde ki ailesine para göndermesinin yanı sıra Pattaya’da ki pahalı yaşam da buna sürekli olarak engel oluyor. Tay’lı kızların kumarı çok sevmesi, kendilerine son model telefonlar alması ve lüks eşyalara olan takıntıları da tabiî ki yine en büyük engelleri oluşturuyor.

Bununla beraber tabiî ki bazı istisnalar da olmuyor değil. Bazı bar kızları çok kısa zaman içinde iyi bir miktar para biriktirip (hatta herhangi bir yabancıyı soyup soğana çevirmeden) kendini emekli ediyor. Biriktirdiği bu parayla geldiği köye geri dönüp çorbacı, ufak bir market gibi küçük işler kurabiliyor.

Bar kızları genç erkekleri tercih ediyor

Yanlış. Genelde kızlar yaşlı erkekleri tercih ediyor çünkü finansal olarak daha güvenilir bir kaynak oluşturuyorlar. Bazen Pattaya’da olmasa bile kendi ülkesinden düzenli olarak para gönderebiliyor. Ayrıca yaşlı olanlar gençlere nazaran daha ağır davranıyorlar ve eğer kız seks kısmından keyif alamıyorsa yaşlı adam (viagra kullanmıyorsa) onun için az iş çok para demektir.

Bar kızları yaşlı erkekleri tercih ediyor

Yanlış. Eğer yaşlı bir adamın sunabildiği finansal desteği yakışıklı bir genç de sağlayabiliyorsa bar kızları, -baba diyebilecekleri birini aramadıkları sürece-  genç erkekleri de tercih edebiliyorlar. Diğer yandan eşler arası yaş farkı bazen 20-30 yıla kadar çıktığı ve Tayland geleneklerine göre normal karşılanan bu durumdan dolayı bar kızlarının babaları yaşlarında ki erkeklerle birlikte olmaları onlar için alışılmadık bir durum değil. Ancak Tay toplumunda aynı yaşta ilişkiler git gide daha çok yaygınlaşıyor ve genç bar kızları artık kendilerinden iki kat veya daha fazla yaşlı olan kişilerle birlikte olmayı çok istemiyorlar.

Pattaya Kızları

Bar kızları Tay erkeklerinden hoşlanmıyor

Genel olarak yanlış. Pattaya’da hostes olarak iş arayan kızların çoğunun eski koca veya erkek arkadaşla ilgili kötü bir hikâyesi var. Pattaya’da çalışan bu kızların ne kadar büyük bir kısmının ve özellikle GoGo kızlarının yada çok genç olanların yabancı sevgililerinden sakladığı bir Tay erkek arkadaşları olduğunu ve hatta bu erkeklerin de finansal olarak bu kızlardan destek aldığını bilseniz şaşardınız.

Bazu durumlarda Taylı erkek arkadaşlar ya da kocalar köylerinde hiç şikayet etmeden gayet mutlu mesut yaşayabiliyorlar (tabi karıları onlara daha az çalışmaları ve içki içip kumar oynamaları için para gönderdiği sürece). Diğer durumlarda ise Pattaya’da erkek arkadaşlarıyla beraber yaşıyorlar. Eğer “hayatınızın aşkı” sizden sürekli daha fazla para istiyorsa, mesela köyde yaşıyor fakat 1000$’a ihtiyacı olduğunu söylüyorsa  çok zengin gibi görünen “kardeşini” daha iyi araştırmanız gerekebilir.

Pattaya bar kızları sadece paranızı istiyor

Pattaya-Dancing-GirlKısmen doğru: Sizin ülkenizde ki hangi fahişe paranızı istemez? Asla unutmamanız gereken şey, Pattaya’da barlarda, dans pistlerinde, GoGo kulüplerinde tanışacağınız her kız buraya tek bir sebepten dolayı geldi; daha iyi bir yaşam için para kazanmak, ailelerini desteklemek, çocuklarını yetiştirmek ve yabancı ve zengin bir koca bulup hayatlarının geri kalanında ailesi ve çocuklarına finansal destek sağlamak. Eğer para için olmasa neden bu kadar çok kız Pattaya’ya gelip fahişelik yapsın ki.

Yine tekrar söylemekte yarar var, sadece para bir Pattaya bar kızının kalbini kazanmaya yetmez. Genel olarak Tay kadınlarında olduğu gibi Pattaya kızları da kibar davranan, iyi giyimli ve güzel kokan erkekleri tercih ediyor. Eğer duş almamış ve son 1 haftadır yıkanmamışsanız zaten genel kibarlık kurallarını baştan yıkmış olursunuz ve ne kadar zengin olursanız olun seks yapacak birini bulmakta zorluk yaşarsınız. Agresif davranışlar, bağırmak, sürekli şikayet etmek ve sürekli para konusunda dırdır etmek kesinlikle sizi Tay kızlarının gözünde çok düşürecektir. Bir erkek arkadaş ya da koca seçmek için işlerini bırakmaya hazır olan bu kızlar için önemli olan şey sadece para değil aynı zaman da o kişinin “özel” olmasıdır.

“Özel” kavramı tabi kişiden kişiye farklılık gösterebilir ama yine de Taylandlı bir eşin “sadece para için” sevmeyeceği hakkında biraz fikir verebilir.

Pattaya’da ki kızların hepsi Ladyboy

Tamamen uydurma bir saçmalık. Pattaya ile ilgili youtube da ve internette çok fazla video olduğunu ve bunların çoğunda ladyboy ve transeksüelleri görmüşsünüzdür.

Her ne kadar Pattaya’da oldukça fazla sayıda eşcinsel olsa da bu genel yargı tamamen saçmalıktan öteye gitmiyor.  %100 heteroseksüel müşterilere hizmet veren sıradan barlar da bazen bir iki tane diğer kızlarla beraber çalışan ladyboy da olabiliyor. Ama çok rahatlıkla Pattaya’da ki barların en az %95’inin gerçek kızlar olduğunu söylemek mümkün.

15 YORUMLAR

 1. Saygı duymak gerekir ne olursa olsun. Seks işçiliği yapanları yadırgamak ne zamandır beri kimin haddine?
  Herkesin kendi bedeni kendi kararı. Bu gerek biyolojik olarak kadın olsun gerek transeksuel bir ladyboy olsun kimseyi ilgilendirmez. Sizi ilgilendirmiyorsa bu sayfada ne işiniz var. Pattaya’ya çiçek toplamaya mı gideceksiniz? Bu kötü yorumları yapan arkadaşlar, sadece kadınlar değil erkeklerde seks işçiliği yapıyor. Burası Pattaya. Burada erkekler bile barlarda seks işçiliği yapıyor.

  Dünyanın her yerinde seks işçiliği var ve bu kimsenin onaylamasını gerektirmeyecek bir şey. Burada yani Pattaya’da çoğunluğun kendi özgür idareleriyle yaptıkları bir durum bu. En azından insanların burada Türkiye’deki gibi başlarında patronları (pezevenkleri) yok en azından. Ha tabii bazılarına göre önünden kadın seks işçisi geçse vay fahişe derler ondan kötüsü olmaz, ama önünden o kadınları satan bir adam geçse vayy abim nasılsın iyisin inşallah derler. 🙂 Bu da Türk milletine has bi durumdur unutmamak gerekir. 🙂

  Ayrıca Transeksüellik ne bir hastalık ne bir tercih ne de bir heves değildir. Bazı insanlar öyle doğar ve öyle ölürler. Transeksüel olmak kimsenin hayatını kolaylaştıran bir şey değil aksine zorlaştıran bir durumdur. Pardon unutmuşum bir de şu var, buraya gelen insanların bir çoğuda Arap, İranlı dolu. Bunların trans ve travestilerle yaptıkları pazarlıkları size göstermek isterdim. O zaman anlardınız hem de irice aile babası gibi bir adamın bir travestiye pasif olmak için pazarlık yaptığını düşünün. Bu neyin nesi o halde? Ne gülünç ki Hacca gidiyorum diye buraya gelen Türkler bile var. Doğru olan bunlar mı?

  Neyse son olarak buradaki uygun hertürlü bardan kız almanın veya gerek sahilden fiyatını bilerek giderseniz kazançlı çıkan siz olursunuz.

 2. Ben Tayland’da uzun süredir yaşıyorum. Kesinlikle en iyisi bile sizin paranıza göz koyuyor. Polisle tehdit edeni bile gördüm.

  10, 15 saat uçak yolculuğu yapıp, AIDS kaynayan Pattaya’ya gideceğinze, Rusya sadece 1 saat uzakta.

  NOT: Ayrıca Tayland’da iş yapmaya kalkışmayın. Kesinlikle ama kesinlikle paranızı kaptırırsınız.

 3. Ölmeden görmeniz gereken ilk yer, abartmıyorum. Gittiğiniz zaman muptelası oalcağınız ve devamli gitmek isteyeceğiniz büyülü bir şehir.

  Ben 2013 yılında 2 kez gittim, gene doyamadım. Tayland kızları mutlu sevecendir. Sadece hakettiğini verin yeter. Sevgiliniz veya eşinizden görmediğiniz yakınlığı göreceksiniz ve çok şaşıracaksınız. Ben ilkden yapmacık olduklarını sanmıştım, sonra yanıldığımı anladım. Uyarıyorum alışkanlık yapar! Tatil dönüşü 2 ay kendinize gelemiyorsunuz.

   • Yasamana bagli. Turla gidersen tura verecegin masraf haric o da 1000 dolar sana yetecektir. Bu miktar maksimumdur.

 4. Benim arkadaşım her 3 ayda bir gidiyor. İnsanlar cok mutlu diyo. En kısa zamanda ben de gitcem 🙂

 5. Utanmasanız fahişelik dünyanın en iyi mesleği diyeceksiniz. yok çok memnunlarmış da vay efendim alan razı veren razıymışda. geçin efendim bunları sen adama yapacak hiç bir şey bırakma fahişeliğe zorla sonra da herkes memnun de. Yok böyle bir şey

  • Ama aynen öyleymiş. Bunlar ülkenin fakir bölgesindenlermiş. Budist kültürde tutucu olsa da insanları mutlu etmek yatıyor. Pattaya’ya gidip gelen birçok arkadaşım da işlerini severk yaptıkalrını söylediler. En azından gözlemleri öyleymiş. Dönerken bir çoğu ağlıyormuş.

  • yorumcu arkadaş senin yorumunda çok alakasız oldu ya. ne yapalım yani fahişelik yapmasınlar diye onlara yardım kampanyası düzenleyerek paramı gönderelim. fahişelik tarihin en eski mesleği. dünya var oldukça bu bu meslek devam edecektir. karşı olman bir anlam ifade etmiyor.

 6. Yaptıkları işi severek yapmaları güzel. Benim arkadaşım gidip gelmişti. Kızlar mutlu diyor. Fotoğraflardaki kızlar da çok güzel. Çok beğendim.

 7. Biz transexüellere tahammül edemiyoruz ve dışlıyoruz,burada toplumun parçası, 3 cinsiyet olmuşlar. ne güzel her yerde çalışabiliyorlar ve güzellik yarışmaları da var. İnsanlık budur.

  • mustafa arkadaş. üçüncü cins diye bir şey mi var. bir insan ya erkek olur ya kadın. bunlar cinsel sapmalardır. hastalık gibi tedavi edilmesi gerek. bir erkeğe yakışır mı başka bir erkeğin altına yatmak. bu saçmalığı normal miş gibi insanlara dayatmaktan vazgeçin.

 8. Ne ilginç aile yapıları var. genç yaşta hepsinin de çocuğu var, ama kendileri fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla çocuk gibi.. Nerde evleniyorlar, nerde boşanıyorlar, kocaları nerde? Çocuklar nerde? Garip geldi bana.

  Ama kızlar çok güzel. Yüzleri çok değişik. Bayıldımmmm

Comments are closed.