Pattaya, Tayland’ın eğlence merkezi. Şehrin hemen her yerine dağılmış 3000’den barıyla, kaliteli markaları misafirlerine sunuyorlar. Küçük sokak barlarından, büyük ve klimalı lüks barlara kadar çok çeşitli tarzda olanları var.

Bazıları şehrin biraz dışında yer alırken, bazıları da Walking Street ve 3rd Road gibi çok merkezi yerlerde bulunuyor. Bu barların çoğu iyi bir şekilde işletiliyor ve ambiyansları oldukça iyi. Pattaya tatili yaparken günün yorgunluğunu atlatacak en iyi yerlerden birisi de Pattay barları.

Pattaya Gece Hayatı: Pattaya Barları

Misafirleri eğlendirmek için genelde popüler müzikler çalınıyor. DJ’ler misafirlerinin ne istediğini bilir ve onlara göre müziği yönlendirir. Kaliteli müziklerin yapıldığı barlarda birkaç içki içip tüm sıkıntı ve stresten kurtulunabilir.

Gün boyunca süren bir gezi ve Koh Larn gibi şahane kumsalları olan yerlerde eğlendikten sonra, akşam bar taburelerinde oturup yanındakiyle sohbetin tadının çıkarılabileceği yerlerden birisi. Hatta seksi bir Thai kızla birkaç el bilardo bile oynayabilirsin.

Soi-6-Pattaya-Bars
Soi 6 Caddesi Pattaya Geceleri

Barların bazılarında dansçı kızlar baştan çıkarıcı danslar yaparlar. Bu çekici kızlar gerçekten sizi çok kötü! hissettirecek şeyler yapabilirler.

Giydikleri kıyafetlerle, daha doğrusu neredeyse çıplak halde bırakın üniformalarıyla yürekleri oynatırlar. Üniformalar kızları olduğundan daha da seksi gösteriyor. Sahneye atlayıp onlarla dans etmek isterseniz hiç durmayın. Bu tarz yerler standart olarak g-string ve botlarla gezen kızlarla dolup taşar ve ortamı ateş gibi ısıtırlar.

Barda çalışan bu kızlar yanınıza gelip de sizinle sohbet etmek istediklerinde yapmanız gereken onlara bir şeyler ısmarlamaktır. Genelde en pahalı içkileri ısmarlatırlar ve çok azını içip giderler. Amaçları bar sahibine para kazandırmaktır. Hoş gülücükleri ve yumuşak dokunuşlarıyla misafirlerini baştan çıkarıp daha da uzun kalmalarını sağlamaya çalışırlar.

Kanunlar gereği genellikle akşam 5 de açıp gece 1-2 civarı kapatırlar. Gün boyu açık olanları da vardır.

Pattaya Barları: Birahaneler & Kısa süre Barları

Pattaya, Naklua ve Jomtien sahillerinde bulunan barların sayısını tahmin etmek bırakın zor olmayı aslında imkansız. Kabaca tahmin etmek gerekirse 2,000 -3,000 arası ve hatta belki de fazlası. Doğal olarak eğer içkini yudumlayıp kızlarla muhabbet etmek istiyorsan veya seksi bir bayanın size birkaç saat ya da gecenin geri kalanında size eşlik etmesiniz istiyorsanız, inanın gerçekten bunu bulmak pek zamanınızı almayacak.

Pattaya’da nerede kalırsanız kalın, her birkaç adımda renkli ışıklarıyla ve “Hey, seksi adam!” diye bağıran ve sizi içeri davet etmeye çalışan kızlara rastlayacaksınız.

Bu eğlence merkezlerinin resmi kapanma vakti Doğu’da Pattaya Beach Road’dan, 3. Yol’a kadar ve kuzey Pattaya yolundan güneyde ki Walking Street’in sonuna kadar olan yerlerde gece saat 01.00 de. Aslına bakıldığı zaman gece 01:00 de denilen, bulunduğu yere göre 01:00 ile 03:00 arası anlamına geliyor (Walking Street’de 03:00’de).

Tayland-Gece-Hayati
Tayland gece hayatı

Bu yerlerin dışında(Doğu Pattaya, Jomtien) saat 01:00 gibi gözüküyor ama tabiî ki bu da kanunların ne kadar sıkı uygulandığına bağlı. Kapatmak genelde müziği ve ışıkları kapatmak anlamına geliyor ama bazı barlar gece 3’e ve hatta sabaha kadar açık kalabiliyor.

Pattaya Birahaneleri: Sadece Bira, Viski ve Müzik’den fazlası…

En klasik ve Pattaya tarzı birahaneler, açık havada ortasında kare bir tezgah bulunan ve tepesinde bir çatısı olan, kızların tezgahda veya yanında oturup müşterileri çekmeye çalıştıkları barakaya benzer kulübelerden oluşur.

Bu tarz açık hava barlarının çoğu Soi 7 ve Soi 8’de da ki büyük birahane komplekslerinde bulunuyor. Diğer barlar (kapalı mekânlar) genelde üst katında misafirlerin ağırlanabildiği 2-3 katlı evlerin zemin katlarında bulunuyor. Kısa süreli bar denen yerler genellikle siyah camlı ve önünde düzinelerce kızın oturup kendilerini pazarladıkları yerlerdir. Pattaya ve 2. Cadde üzerinde bu barlardan tonlarca bulabilirsiniz.

Kızlar dikkatleri kendilerine çekebilmek için geçenlere “Merhaba seksi adam! Nereye gidiyorsun? Ben de seninle geleyim!” ya da niyetlerini daha da fazla belli eden şeyler söylüyorlar. Eğer çift ya da aile olarak seyahat ediyorsanız, atılan bu laflar çok daha kibarlaşıp “Merhaba hanımefendi, lütfen içeri buyurun” gibi sözlerine dönüşüyor.

Walking-Street-Pattaya
Walking Street Pattaya Gece Hayatı

Burada belirtilmesi gereken şey, Pattaya kızlarının çoğu fahişe olmasının yanında sadece erkeklere hizmet vermiyorlar. Bayanlara, çiftlere ve ailelere de aynı şekilde hizmet verebiliyorlar.

Özellikle Nisan sonu-Ekim arasında ki uzun ölü sezonda, barlarda müşteriden çok bu kızlar oluyor. Mekanın büyüklüğüyle orantılı olarak her barda yaklaşık 10-20 kız oluyor.

Birahanelerde ki içki fiyatları GoGo barlara göre daha ucuz. 33’lük yerel biralara yada Heineken, San Miguel, Tiger gibi ithal biraların fiyatlar 50 ila 90 baht arasında değişiyor. İthal alkollü içeceklerin fiyatları 120 Bahttan fazla olmamalı. Bayanlara ısmarlanan içkilerse normalden biraz daha pahalı oluyor ve genelde 120 baht’ı geçmiyor. Normal fiyatı genelde duvarda ya da menü de yazar zaten.

Kasiyer ve mamasan adı verilen bir nevi bayan müdür ve kızların yaptıklarını denetleyen “patron” haricinde ki kızlar hostes ya da daha açık söylemek gerekirse erkek müşterilerini 1-2 saatliğine yada tüm gece boyunca eğlendirecek fahişelerdir.

Pattaya-Streets-Caddeleri
Pattaya Caddeleri, Geceleri

Bir kızı “kendi” bar’ından çıkartmak için müşterilerin bar ücreti denilen ve yaklaşık 300-500 baht arası bir para ödemesi gerekemekte. Genelde tüm geceyi birlikte geçirecekse ödenir ve iade edilebildiği pek görülmemiştir.

Kızlar kendilerine ısmarlanan içkilerden ve bar ücretlerinden komisyon alıyor ve bu komisyon aylık 2,000 ila 4,000 baht arası olan maaşlarını arttırmak için imkan sağlıyor. Bu arada, bar ücreti ödemek size sadece kızı dışarı çıkartma hakkı verecektir ve hala ona seks için ya da seks yapmasanız bile sizinle vakit geçirdiği için para ödemek zorundasınız. Seks için, kısa süre/uzun süre, canlı sezon/ölü sezon, kızın beklentisi ve bar’ın bulunduğu yer göz önünde bulundurulduğunda ortalama 1000 baht ya da aşağı yukarı 700-2000(maksimum) baht aras bir ücret ödemeniz gerekecek. Unutmayın ki , GoGo barlarında ki kızlara ödenen paralar standart barlarda oldukça yüksek olacaktır.

Bir kız peşinde olmasanız bile veya çift ya da aile olarak seyahat ediyorsanız da Pattaya birahaneleri yine de çok eğlenceli olabilir. Genelde size hizmet verecek kişi fahişe olsa da “bar ücreti” ödemeyecek olan misafirler de çok iyi karşılanıyor ve aslında müşterilerin büyük kısmını oluştuyor. Birkaç içki içmek için gelebilir, diğer müşterilerle muhabbet edebilir ve bilardo oynayabilirsiniz, aynı kendi evinizde ki barlarda olduğu gibi.

İçki fiyatları oldukça makul, özellikle kendi ülkenizde bulunan fiyatlarla kıyasladığınızda. Kızlar her zaman misafirler ile vakit geçirmekten hoşlanıyor zaten, siz de onlarla konuşabilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Alternatif olarak da müzik dinleyebilir ve Pattaya’nın eşsiz gece hayatı atmosferini iliklerinizde hissedebilirsiniz. En önemli konulardan biri de, eğer para konusunda anlaşabilirseniz, normal çalışma saatleri dışında bar kızları sizin kaldığınız yerde de “ekstra” olarak size eşlik edebiliyor.

Pattaya Kısa Süreli Barlar, Soi 6 (Soi Yodsak)

Eğer çok basit bir şekilde sadece cinselllik ya da bir kızla baş başa birkaç saat vakit geçirmek istiyorsanız, ancak bazı nedenlerden dolayı (evli yada bir ilişki içindeyseniz vb.) bardan kızı çıkarıp eve götüremiyorsanız, bu kısa süreli barlar hem ucuz hem de tam olarak aradığınız şeyi sağlıyor.

İsminden de anlaşıldığı gibi kısa süreli barlar, kısa süreli seks için (1 saate kadar) kurulan yerler. Klasik bir kısa süreli barların camları genelde siyah oluyor ve önünde seksi elbiseler giyinmiş kızlar müşterilerileri içeri çekmeye çalışıyor.

Bar kısmı zemin katta ve burada seçebileceğiniz birçok kız var. Üst katta ise seçtiğiniz kızla zaman geçirebileceğiniz basit bir misafir odası (Genelde içinde duş ve tuvalet olmaz) bulunuyor. Birçok bar, bar-ücreti konseptiyle çalışıyor olsa da, bu parayı ödemeden çok cana yakın kızlarla vakit geçirmek de oldukça mümkün.

Pattaya-Gece-Farang
Pattaya Geceleri

Bu açıdan bakıldığında kısa süreli barlar ateşli küçük genelevlerle karşılaştırılabilir ve burada ki kızlar standart barlarda bulabileceklerinizden daha az utangaç ve kesinlikle çok daha “iyi eğitimli” ler. Barların kuytu köşelerinde kızlara dokunduğunuzda genellikle şikâyet etmiyorlar ve hatta Pattaya’nın kısa süreli barlarının genel tasarımlarında olan gizli ve sote kanepelerde alışık olmadığınız “ekstra” durumlara da hazır olun. Diğer normal bar kızlarının aksine burada ki kızlar çok daha açık görüşlü.

Kısa süreli barların “bar ücreti” ortalama 300 Baht civarında ve 1 saatlik oda masrafı da buna dâhil. Kızların çoğu da 700 ile 1000 Baht arası bir ücretle ilişkiyi kabul ediyorlar. Bu aralar 700 baht normal bir fiyat ve her şey dahil en fazla 1000-1300’e kadardır. Not: Eğer bir kızı bardan çıkartmak ve bar’ın sağladığı oda yerine kendi evinize götürmek ve uzun süreli birlikte olmak isterseniz, kızın isteyeceği ücret de artacaktır.

6. Yol’da yaklaşık 50 bar var ve bunların bir çoğu kapalı kısa süreli barlar. İsimleri de genelde Butterfly, Love Club, Route 69, The Eager Beaver gibi kendini ifade ettiğinden anlaması çok kolay. Öğlen 13 gibi açılıp gece 01 gibi kapanıyorlar. Bu cadde üzerinde ki barlar genelde heteroseksüeller için ama bazı yerlerde ladyboy ve katoeylere de rastlamak mümkün.

Barların bazıları “gerçek” kızlar ile farklı bir kategoride sunulan her tarafı silikon olan kadınları hizmetinize sunarken, bazı barlarda sadece ladyboy’lar oluyor. O yüzden seçtiğiniz yere dikkat edin!

Bazı kısa süreli barlar ve Pump Station gibi ismi olan BJ barlar’da kızlar özel bar odalarında oral seks yapıyor. Bu yerleri güney Pattaya’da ki Soi Postanesi ya da Soi 13/2 de bulabilirsiniz. Bazı macerayı seven cesur 6. yol kızları ise loş ışıkta kalmış fazla gözükmeyen köşelerde de size “yardımcı” olabiliyorlar. Ülkenin hemen hemen her yerinde bu barları kolayca bulabiliyorsunuz.

22 YORUMLAR

 1. Ayıptır kardeşim. Şu yazılanlara bakılınca bu ülkede fuhuştan başka birşey yok zanneder.
  Halbuki güleryüzlü insanları, doğası denizi , alcazar tiyatrosu timsah çiftliği ve daha binbir çeşit güzellikler var.

 2. Bu sayfada da yazılanların hepsi, bir insanı fuhuşa teşfik etmek için mi yazıldı ?
  Nedir tüm bunlar… Yok şurada şöyle yapıyorlar, burada böyle yapıyorlar.. Neyin reklamını yapıyorsunuz. Tayland’ın seks ile meşhur olan bu şehrini ve orada yaşananları o kadar ballı ballı anlatıyorsunuz ki , sanki insanları SEKS için, FUHUŞ için bu ülkeye gitmelerini teşvik ediyorsunuz. Bence de ediyorsunuz zaten. Siz hangi ülkenin insanı ve hangi dinin mensubusunuz..
  Birde oraya gidip gelenler de ballı ballı ne bok yediklerini anlatıyorlar.. Bir daha gideceklermiş deeee… Kötü olan bir şeyi yapmak ne kadar da İyiymiş gibi gösteriliyor ve yaşanıyor artık.. Allah ıslah etsin insanları ..

  • aha bilinçli tüketici de gelmiş madem öyle düşünüyosun birader neden thailand sayfasına bakıyosun? adamlar zaten seks turizmi ile ünlü olan bir ülke

  • Ben her yil gidiyorum ve 1 ay sonra tekrar gidecegim. Pattayada ne istiyorsan onu yasarsin. Kimi sex icin gider kimide gezmek dolasmak dalis yapmak ister. Ayrica burda yazilanlar cok dogru. Insanlara bilgi vermenin neresi yanlis. Pattaya iyidir. Bosver sen takilma boyle seylere. I bar a git hayatini yasa.

  • Tek kelimeyle sana ne sen müslüman geciniyorsun ama hirsizlara dolandiricilara milletin hakkini yiyenlere rüsvetsiz is yapmayanlara oy veriyorsun sen önce kendi kapinin önündeki pisligi süpür

  • Allah sizleri ıslah etsin.Burada yazdıklarını ülkemizde uyguluyor ve 13-14 yaşındaki çocukları hamile bırakıyorsunuzda utanmıyormusunuz.Hem siz bu sayfalara neden giriyorsunuz özellikle tayland pattaya bölümlerinde işiniz nedir? Bunlar ele verirler talkını,kendileri yutarlar salkımı.

 3. Kendi turumu duzenleyerek gittim. 6 gun Pattaya 5 gun Phuket. Gerçekten mükemmel günler geçirdim, fakat fiyatlar biraz yükselmiş haberiniz olsun. Tabiki yükselse bile unutulmayacak anılarla geri döndüm. Kasım 22 de tekrar gideceğim. Bağımlılık yapan bir ülke.

 4. Arkadaslar ben yillardir Pattaya’da yasiyorum. Burayla ilgili gercekleri ogrenmek istiyorsaniz bana +66827140424 nolu telden ulasabilisiniz.

  • Pattaya’da villa kiralayarak konaklayacagiz. Kizlar icin otel yada l7x havuzlu villa fark ediyor mu? Yani sorun olurmu villaya gelmek istememe durumu soz konusu mu?

 5. Merhaba Ata ben bu sene gittim ve seneye Temmuz 20 sinde gideceğim. Biletimi aldım. Gidecek kafa dengi arkadaş varsa beraber gidelim. +905336272796

 6. Daha önce gemi ile gittim. Ucuz ve güvenl. Kızlar yalnız erkek görünce üzerine atlıyor. Yalnız ladyboylara dikkat, bunları kızlardan ayırması zor. Bunların cepçileri de var. Bu Ağustos’ta gitmeyi düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here