Pattaya, Güney Asya’nın en çok turist ziyareti alan Tayland’ın en popüler şehirlerinden birisi. Her yıl beş milyondan fazla turist ziyareti alan Pattaya, Tayland’ın başkenti Bangkok’un 155 km güney doğusunda yer alıyor.

1960’lı yıllarda Amerika-Vietnam Savaşı sürerken Amerikan Ordu Kuvvetlerine bağlı bir grup asker, kafa dinlemesi için küçük balıkçı köyü olan Pattaya’ya gönderilir. Pattaya kasabasının 4 km uzunluğundaki plajının güney ucunda bambu kulübeleri kiralayan askerler, yöre halkı ile iyi anlaşır. Böylece Pattaya, Amerikan askerleri için dinlenme ve tatil yeri olarak belirlenir. Bu da kasabanın kaderi sonsuza kadar değişir.

Pattaya, yemyeşil bir doğa, tropikal adalar, lüks konaklama ve tatil fırsatlarını uygun  fiyat seçeneğiyle sunuyor. Her bütçeye uygun oteller, ister yeme içme, ister alışveriş veya eğlence için organize edilmiş modern alışveriş merkezleri ile Pattaya, tam bir tatil ve eğlence şehri.

Pattaya-Tayland-City
Pattaya Şehri

Normal olarak, Tayland bu rahat yaşam standartları sayesinde bütün dünya çapında emekliler ve yurtdışında çalışanlar için evden uzakta ki “ev“ halini aldı.

Birçok Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ülke vatandaşları için, diğer Asya ülkelerinde de olduğu gibi, 30 günden fazla kalmamak kaydıyla Tayland’a girmek için vize gerekmiyor.

Daha uzun kalmak isteyenler ise Tayland Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’na Turist Vizesi için başvuru yapabilirler.

Pattaya Gezi Rehberi

Pattaya-Tayland-Gece-HayatıPattaya (ya da Tayca’da bilinen adıyla Mueang Pattaya) Bangkok’un 140km güneydoğusunda, Tayland Körfezi’nin doğu kıyısında Chonburi bölgesinde bulunuyor.

Tayland 1932’den beri Kral Bhumibol Adulyadej (Poomipon)’un liderliği altında demokratik monarşi ile yönetiliyor. 65 milyonluk nüfusu ile Siyam körfezi ve Andaman denizi boyunca uzanan 514,000km²’lik bir alana sahip. Sınırları batıda Myanmar(Burma), kuzeyde Laos, doğuda Kamboçya ve güneyde Malezya’yla dır.

Uzakdoğu’nun efsaneleriyle ünlü egzotik ülkesi Tayland, Güney Asya’nın en büyük ikinci ekonomisi. Krallıkla yönetilen Tayland’da Thai dili konuşuluyor. Ülke nüfusun %90’’ı Budizm inancına sahip. Ülkenin kutsal tapınaklarında beslenen siyam kedisi tüm dünyaca ünlüdür. Thai dilinde Melekler Şehri anlamına gelen Tayland’ın başkenti Bangkok ise Tayland ekonomisinin kalbinin attığı yer.
Bangkok havalimanı olan Suvarnabhumi Havaalanından ve Bangkok şehir merkezinden arabayla sadece 90 dakikalık uzaklıkta yer alan şehir, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Tayland’ın doğu kıyısı boyunca uzanan Chonburi, Rayong, Chantaburi ve Trat gibi şehirler, düzinelerce tatil yerleri ile hem yerli hem yabancı turistler için ülkenin en gözde tatil beldeleri. Koh Chang, Koh Samet gibi tropikal adalar ise Kamboçya ile neredeyse sınır çizgisini oluşturuyor.

Ülkenin turizm endüstrisinde ki, özellikle ülkenin ana turistik yerlerindeki, birçok çalışan temel seviyede ancak çok güçlü bir Tay aksanı ve basit gramer kullanarak İngilizce konuşabilir.

Pattaya Hakkında Bilgiler

Tayland para birimi ise Baht (THB). Kamboçya ve Laos gibi komşu ülkelerinin aksine, dolar ile ödeme yapmak çok yaygın sayılmaz.

Uluslar arası telefon kodu +66 ve zaman dilimi GMT+7 (Türkiye’den 7 saat ileride). Tayland’dan uluslar arası arama yaparken numaranın başına 001+ ülke kodu (alternatif olarak 004, 005, 006, 007, 008 veya 009) girildiğinde daha ucuza arama yapılabilir.

18. Yüzyılların sonlarında yaklaşık 8-12 milyon kişinin yaşadığı Bangkok (Krung Thep) 1939’da ismi Tayland olarak değişen eski Siyam’ın başkenti olmuş. Kültürel ve etnik çeşitliliğine rağmen (Lao, Khmer ve diğer etkiler) Taylandlılar birçok yöresel ve etnik lehçeler de dâhil olmak üzere bir Tay dili altında birleşmişler.

Pattaya, 1950’ler kadar sessiz sakin bir balıkçı kasabasıyken, şimdilerde yılda yaklaşık 7 milyon ziyaretçisi ile Tayland’ın en popüler turistik yeri. 2008’de 5,8 milyon kişinin ziyaret ettiği şehre, 2011’de 7 milyon kişi gitmiş. (Kaynak: Tayland Turizm Otoritesi)

1960’lardan beri devam eden iki yıllık kalkınma sürecinin sonunda 1978 yılında Pattaya şehir statüsü kazandı ve artık kendini yönetebilen, yönetim kadrosu ve valisi olan bir kent halini aldı.  Pattaya, toplamda 200km² ‘lik bir alana sahip ve bunun yaklaşık 50km²’si kara; geri kalan 150 km2’lik alan ise popüler Mercan Adası olarak da bilinen Koh Larn’ı da kapsayan adalardan oluşuyor.

Pattaya Plajları

İçerisinde Pattaya’nın en ünlü kumsalları olan Naklua ve Jomtien kumsalının kuzey taraflarını bulunduran, toplamda 15km uzunluğunda ancak kısmen Sattahip belediyesine ait bir sahil şeridine sahiptir. Su sporları ve eğlenceleri Pattaya tatil ve turizminde önemli bir yer alıyor. Her plaj bu açından çok zengin aktivite seçenekleri sunuyor. Rüzgar sörfü, su kayağı, yüzme, şnorkel, yelken, yelken gibi aktiviteler seçilebilir. Pattaya her yıl çeşitli ulusal ve uluslararası yelken yarışmalarına ev sahipliği yapıyor. Parasailing ve su kayağı da popüler su sporları arasında yer alıyor. Güneşlenme, jet ski ve plaj futbolu gibi eğlence dolu bir plaj aktiviteleri ile deniz keyfi çıkarılabiliyor.

Tayland Din

Tayland nüfusunun %95’lik çok büyük bir kısmı Budist’tir. %3.8’lik Müslümanlar çoğunlukla Malezya sınırına yakın olan güney bölgelerinde yaşıyorlar. Tayland’ın geleneksel takvimi Budist çağına göredir ve Batı Gregoryen takviminden 543 yıl ileridir. Yani 2013 yılı 2556 yılına denk gelir.

Ülkeyi gezecek yabancıların dikkat etmesi gereken bazı davranış şekilleri vardır. Bir Taylandlının başını ve saçlarını okşamak, ayak tabanı ile bir şeyi işaret etmek ve Thai şekli selamlaşmayı yapmamak hoş karşılanmaz.

Pattaya Nüfus

Pattaya’nın kayıtlı nüfusu kadınların oranı biraz daha yüksek olmak üzere yaklaşık 100,000 kişi (Pattaya gazetesine göre 2012’de 109,037 kişi). Ancak bu rakamlar sadece resmi olarak bu bölgede yaşayan insanları yansıtıyor. Genellikle kuzey doğu bölgelerinden sezonluk ve geçici çalışmak için Pattaya’ya gelen ama aslında kendi bölgelerinde kayıtlı olanlar resmi rakam içerisinde yer almıyor.

Gerçekte Pattaya’nın nüfusu çok daha fazladır. Özellikle expatlar (sürekli olarak burada yaşayan yabancılar) ve uzun süreli gelen turistler de (bazıları 6 ay ile 1 yıl arasında kalıyor) bu sayıya eklenecek olursa şehrin nüfusu yaklaşık olarak  300,000-500,000 arasında olacaktır.

Yerel halkın çoğu – dükkan sahipleri, garsonlar, barda çalışan kızlar, otel çalışanları vb. – az da olsa İngilizce konuşabilmektedir. Daha doğrusu, günlük konuşmaya yetecek kadar İngilizce biliyorlar.

Şehirde ki tabelaların çoğu restoranlarda olduğu gibi hem Tayca hem de İngilizce ve hatta bazen Almanca ve (giderek artarak) Rusça yazılıyor. İngilizce bilmeyenler için şehirde çok problem yoktur. Zira turistlerin büyük bir bölümü İngilizce bilmiyor.

Pattaya Gece Hayatı

Agogo-Pattaya

Pattaya gece hayatı, şehrin popular turizminin en önemli ayağını oluşturuyor. Sokaklar her akşam neşeli turist kalabalıkları ile dolup taşmaya başlıyor. Akşam üstü gün batımı ile başlayan Pattaya geceleri, bar ve diskoteklerde sabaha kadar sürüyor. Barların, Pattaya gece hayatında önemli bir yeri vardır. Ve bu barları şehrine her köşesinde görmek mümkün.

Tavsiye: Eğer uzun kalmayı düşünüyorsanız, veya emekli olup yerleşmeyi düşünüyorsanız, neden basit Tayca öğrenmeyesiniz ki? Hatta sadece kızlarla eğlencesine biraz muhabbet edebilmek için öğrenilebilir.

Pattaya Alangkarn, Tiffany Show ve Alcazaar shovları ile ünlüdür. Kendi alanlarında benzersiz olan bu danslar dünyaca ünlüdür.

Pattaya Yeme İçme

Tayland mutfağı, deniz ürünleri sevenler için ise tam bir cennet. Istakoz, jumbo karidesler, okyanus balıklarını çok uygun fiyata sunuluyor. Sokak tezgahlarında deniz ürünlerini sadece birkaç dolara bulmak mümkün Tropikal meyveler ve içecekler ise kaçırılmayacak lezzetler sunuyor.

Yemek seçenekleri olarak Pattaya çok zengin seçenekler sunar. Hemen dünyanın her mutfağının seçkin lezzetleri bu şehirde bulunabilir. Fransız, İtalyan, Macar, Alman, İsviçre, İskandinav, İngiliz, Hint, Japon ve Çin mutfakları lezzetlerini sunan çokça mekan vardır.

Helal yiyecekler sunan çok sayıda Arap ve Türk restoranları da bulunabiliyor. Tay mutfağı yemekleri ise deniz ürünleri ağırlıklı olarak hazırlanıyor. En taze ve ekonomik deniz mahsulleri lezzetleri bu çehre gelenlerin damak tadına da hitap ediyor.

Pattaya’ya Nasıl Gidilir

Tayland’a havayolu ile rahatlıkla ulaşılabilir. 9 saatlik kesintisiz uçuş Türkiye’den direkt uçuşlarla Bangkok’a ulaşılabiliyor. Biraz uzun sürdüğünü düşünenler içi pek keyifli gözükmeyebilir ama bu Bangkok’a gelmek isteyenler için hiçbir zaman problem olmamıştır çünkü Tayland bir şekilde insanı bağımlı yapar!

Bangkok’un yeni Suvarnabhumi Havalimanı (söylenişi: “suvena-pum”) Güney-Dogu Asya’da ki merkezi konumu sayesinde, komşu Asya ülkelerini ziyaret etmek isteyenler için de mükemmel bir merkez olarak hizmet vermektedir.

Göz At: Pattaya Hakkında Tavsiyeler

Pattaya Otelleri

Pattaya otel seçenekleri olarak oldukça zengindir. Her bütçeye göre otel bulmak mümkün. İster 5 yıldızlı egzotik bir resort veya bungalov ister modern şehir oteli, ister misafir evi veya kiralık daire, her bütçeye uygun zengin tatil fırsatları sunuyor. Şehirde dünyanın ünlü 5 yıldızlı otel zincirleri de bulunuyor.

Turizm firmalarının web sitelerinde ucuz Pattaya turları, Tayland turları ve Bangkok turları boy boy listeleniyor. Tayland turları, egzotik yanı ve ucuz olması ile ülkemizde oldukça ilgi görüyor.

Bangkok- Pattaya ve Bangkok- Phuket turlarında Tayland’ın farklı kültürüne ve doğal güzelliğine bir yolculuğa çıkacaksınız.

46 YORUMLAR

 1. 2011 yilindan beri toplamda 8 kez gittigim pattaya ile ilgili akliniza takilan her turlu olumlu olumsuz sorulari yanitlayabiirim en son 2 ay once oradaydim bilgiler gunceldir arkadaslar high sezon yani deniz kum gunes dedigimz sezon kasimda baslar subata kadar dir kasimda tekrar gitmeyi dusunuyorum.. yasinalp91@gmail.com

 2. Merhaba arkadaşlar bende gitmek istiyorum 24gidiş 29 dönüş varsa benimle gelmek iseyen beraber gide biliriz ben hiç gitmedim yanlız ilk defa gidecem

 3. Arkadaşlar ben de ilk defa gidiyorum 2016. 7 ağustosta ordayim benimle gelmek isteyen yada bana orda yardım etmek isteyen arkadaş varsa numaran 05534487471

 4. Aliahmet Can bey çok güzel açıklayıcı bilgi yazmış. bende 2 defa gittim 25 kasımda yeniden gideceğim qatar hava yollarından 1265 TL ye bilet aldım. Bangkokta havalimanından Pattaya ya gitmek için Pattaydan gelen taksiler öyle 250 bahta gitmiyorlar onlarda uyanmış 1000 baht istiyorlar birde onların yolcu aldığını görünce polis ceza yazıyor ve o cezayı size ödetiyorlar, en iyisi ortak taksi 1000-1500 baht veya otobüsle 120 bahta gitmektir. tatile gidecek arkadaşlara tavsiyem hiç çekinmesinler turlara falan gidip para vermeyin hiç bir şey bilmiyorsanız akıllı telefondan ingilizce çevirisi yaparak her şeyinizi halledebilirsiniz. Pattaya Bangkok ve Phukete giden tüm arkadaşlara bol şans dilerim. iyi tatiller.

 5. Merhaba arkadaşlar ,
  Temmuzun 23 ü gibi gidip agustos 6 sı gibi dönmeyi düşünüyorum.ayırmış oldugum ücret uçak parası harici 2000 2500 tl civarı .10 12 gün için konaklama yiyecek ve eğlence için yeterli olurmu ?
  Tek başıma gitmeyi planlıyorum ,ingilizcem iyi düzeyde daha öncede yurtdısında bulunmuştum fakat asyada değil.tek basıma ilk kez pattaya’ya gitmeyi tavsiye ediyormusunuz ?.
  Bir diğer sorum ise o tarih aralıgında gidecek arkadaslar varsa benimle irtibata gecebilir.
  Yaşım 31 bu arada. 05078369577

  • Eren kardeş temmuzda uçak bileti pahalı eger direk uçmayı düşünüyorsan thy larının saat 20.05 uçağıyla ğidersen sabah 9.05 de banğkokta olursun eger gece uçağına binersen saat 14.30 da orda olursun uçaktan indin pasaport kontrolü derken en az 1 saat ten fazla sürer taksiyle pattaya yaklaşık1.5 saat yani ğeç olur tahmini 17.30 da pattaya da olursunsaten hava orada erken kararıyor sana tavsiyem 20.05 uçağıyla ğit paranıda çok eski dolar alma eksik bozuyorlar demiş olduğun parada 12 ğün için az çünkü ortalama orta sınıf bir otelde kalsan 800 ile 1000 baht arası buda ortalama 12 ğünlük veya 10 ğün kalsan 10000 baht yapar yani 300 dolar bence sen yanına ne olur ne olmaz 1500 dolar ğötür kredi kartı da orada ğeçiyor tahminime ğöre standart eglenirsen hediye felan alışveriş yapmazsan sürekli hatun almazsan sen yinede ne olur ne olmaz 1500 dolar ğötür yanında tek başına ğitmenide pek tavsiye etmiyorum çünkü sıkılırsın orada yaşayan türklerede ğüvenme yani kısacası senin 10 ğünlük pattaya tatilin uçak dahil en az 6000 tl veya 2000 dolar a sana patlar karar senin bir abin olarak sana tavsiyem budur eger bilği almak istersen 0532 515 17 08 arayabilirsin beni ismim taner

 6. Arkadaşlar uçak masrafı dısında 10 bin lira param var bnde pattaya gitmeyi düşünüyorum ancak bu parayla ne kadar eğlenirim 10 gün kadar kallmayı düşünüyorum 10 gün boyunca istediğim şekilde takılabilir miyim? Sonra mahsur kalmayalım bilmediğimiz yerde inş cevap veren olur teşekkürler

  • Murat a katılmıyorum. Akşam biz önce bir bara gidip takılıyorduk. Hatun içkisi ve senin içtiklerinle yaklaşık 800 baht harcarsın. Gece club ta 3-4 e kadar takılırsan yaklaşık 2000 baht harcarsın. Ismarladıkların dahil. Gece orta halli bir hatun 2000-2500 baht ister. Öyle 500-1000 baht falan yalan . Ya da teyzedir o. Gün içinde yemekler ve gezmeler hariç. Yemek konusunda yerel yemekleri yerim ben diyorsan 300-500 bahta karnını doyurursun. Ancak düzgün birşeyler olsun , damak tadımıza göre olsun dersen 1500-2000 baht arası para ödersin. Gündüz gezilecek çok yer var. Buralara gidiş, dönüş, giriş bedeli, ufak tefek hediyelik eşya vs de yaklaşık 1000-1500 baht harcarsın. Zaten bu kadar harcamazsan eğlenemezsin. Çünkü orada herşey para. Zaten gitmişken harca , tadını çıkar. Şimdiden iyi eğlenceler.

  • 4 defa tayland ülkesine gittim 2017 ocak ayında tekrar gidiyorum… yazmayayım diyorum yorumları okudukca şaşırıyorum arkadaşlar nerede yemek yiyiyor 1500 ila 2000 baht veriyorlar ve nereden bayan alıyorlar 2000 ila 2500 baht veriyorlar hangi kulüp,e gidiyorlarda 2000 ila 3000 baht veriyorlar bu parayı harcıyorlar şaşıyorum. yemek için türk lokantalarına gitmeyin. 12 ve 13 sokak arkasında iran lokantası var 15 çeşit yemek var balık, et, ızgara, köfte, karpuz, salatalar ve diğer yemekler açık menü kendiniz alıyorsunuz doymadınız tekrar alıyorsunuz ne yersen ye 200 baht… valking arka ve yan sokağında ful arap lokantaları var. örneğin dubai restorant çok lüks ve temiz adana, urfa ızgaralar ve herçeşit yemek istediğiniz kadar yiyin yanında türk usülü yufka ve cay dahil 400 baht 12 ve 13 sokak arkasında villa market var herşey var mesela pişirme parası yok 1 tabak tavuk budu 70 baht tukkom,un alt zemin katında tops market var orada aynısı herçeşit kahvaltı ekmek meyve ve sebze türk rakısı ve istanbul vodka bulunur.. en lüks kulüpte bira 90 baht bayan içerse onada 90 baht not: içkiyi istemeden fiyatını sorun garsona 100 baht verin yarı parasını söylerler sormazsanız iki veya üç katı para isterler… 1 şişe viski 850 baht… lüks bar ve kulüp isimleri imsonnia, ve miks bar rusların eğlence merkezi bir tarafıda tay bayanların oturduğu yerdir içerisi iki bölümdür. ton,s bar sahibi iki ortak ortağın biri türk türkleri severler siz istediğiniz şarkıyı ve oynamak için istediğiniz oyun havasını çalarlar. bayana gelince köylü kızlarının ve fabrikada çalışan kızlar 1 ve 5 sokak arasında bulunur 20 yaşında bir bayanı 24 saatlik en yüksek günlük 1500 baht karşılığında birkaç günlüğüne alırsınız. en lüks 1 sokakta body masaj solonu var orada belki yüz kişi var herkeste numara var siz istediğiniz numarayı alırsınız içeriye girin size hertürlü masaj ve seks hizmeti verirler aklınızı alırlar 1500 baht… öyle bir hafta 10 gün gitmeyle pattaya,yı kimse tanıyamaz. arkadaşlar tek gidin rahat olun korkmayın orada amaç belli herkez yabancı dil bilmenize gerek yok. uyanık, yılışık, hareketleri havalı erkekleri sevmezler ve sizi istemezler zorlarsanız o bayanlar sizden 3 veya 4 katı para isterler sizde yarısını verirseniz yine kandırmış olurlar. birde oteliniz sahil kenarı ve merkezi bir yer olsun. oteliniz sahilden 100 metre ve daha içerideyse bayanlar sizden iki katı para isterler uzak ve sokak arası otellere pek gitmezler ve otelinizi sorarlar kalitesi düşükse yine çok para isterler veya gitmezler. iki veya üç arkadaşsınız asla alacağınız bayanın yanına toplu olarak gitmeyin bayan gelmek istemez ve çok para ister. kim alacaksa o gitsin türkiye,deki uyanıklık orada sökmez efendi olun, dürüst olun çok eğlenin az para harcayın akıllı olun iyi tatiller,, aliahmet5454@hotmail.com

 7. Slm ark bende 2016 nisan da gitmeyi dusunuyorum bana ark olacak veya i tarihte gitmeyi dusunen ark varsa beraber gidek olurmu 05333048612 salih ben

 8. değerli sayfa ve yönetici maxmajestic böyle bir sayfa hazırladığınız için teşekkür ederim değerli arkadaşlar ben 4 defa giden toplamda 80 gün pattaya,da kalan biriyim yeni gidecekler iyi dinlesin. herkes yaşadıklarını yazmış 3 gün 5 gün 1 haftada pattaya,yı tanıyamazsınız ilk gittiğimde 20 günde 4000 dolar harcadım ikincide 3000 dolar 3 üncüde 2000 dolar 4 üncüde üç akıllı telefon aldım 1600 dolar harcadım.20 günlük tatilimde 18 günümde 24 saatlik olmak üzere toplamda 13 bayan ile kaldım.az para ile çok eğlenmenin yolları,,, 1. havaalanından pattaya taksi ile 1250 baht ile 2500 baht arası (1tl.13 baht) dış hatlar girişine gidin sürekli pattayadan taksiler yolcu getirir pazarlık edin 250 bahta gidin zaten boş gidecekler 2.otobüsler var zemin katta 119 baht otobüsle gidin taksi ile otobüs farkı 25 dakika. indik pattayaya oradakilerin yüzde 80 i siz gibi yabancı rahat olun. birde gitmeden internetten booking kom sitesinden ucuz ve sahile yakın olan otellerin adreslerini alın daha faydalı olur sizden çok para isteyebilirler boking kom,dan aldığınız fiyatın 15 ila 20 tl altında pazarlık yapın otel kahvaltı veriyorsa almayın parasını düşerler. herkes walking city ,de eğlendim demiş eğlenin ama fiyatını sormadan içki ve bira içmeyin dışarıda 60 baht yazar iceride 260 ödersiniz. gelelim herkesin en büyük sorunu olan yemek işine. soya yağı kullandıkları için yemekler farklı koku ve farklı lezzet taşıyor aslında dünyanın deniz ürünlerinde en güzel mutfağı olan bir ülkedir.yemek için sizlere 3 tavsiyede bulunacağım. 1. tops market var sanırım 8 caddede burada ekmek çay kahve kırmızı et ve beyaz et balık var çiğ olarak fiyatları bir kişilik tavuk yani 1 paket en fazla 70 baht yani 5 tl.siz alın pişirme yerine verin onlar para almazlar oranın hizmetidir 20 çeşit salata ve her çeşit meyve ve meyve suyu var 2. gelelim sabah kahvaltısına burada zeytin peynir domates biber çay şeker ne ararsanız var giderken alın götürün kahvaltınızı otelde yapın türk lokantaları çok pahalı. 3 willa market var 12 ve 13 sokağın bitişinde oradada ekmek ve herşey var ucuz buradada tops market gibi yemek yiyebilirsiniz 4. yine 11 ve 13 sakak bitiminde karşıda iran lokantaları var helal yemek müslüman lokantası türkce,de konuşuyorlar herşey var etinden balığına 10 çeşit yemek var açık menü ne kadar yersen ye istersen üç defa doldur 200 baht. 5. içki olarak wiski içiyorsanız 1 şişe viski 135 baht ismi hongtong elevan7 marketlerinden alın 20 metre arayla heryerde market var. para bozdurmadan kurlara bakın 20 metre arayla döviz büroları var en yüksek olanda paranızı bozdurun camlarında dolar ve yuro,nun kaç baht,a bozduklarını yazar. 6. gelelim bayan işine. herkes bar ve walking sitiden almış hem uyanıklar hemde çok para isterler mesela 2 saatlik 2000 gecelik 3000 ila 5000 baht isterler asla vermeyin.saat 19:00 dan sonra fabrika ve işyerlerinden kızlar gelir bu kızlar genelde 1 ve 10 caddeleri arasında sahil boyunda olurlar 2 saatlik 500 veya 600 baht verin onlar fazla isterler sonunda razı olurlar gecelik alacaksanız kaldığınız otelin resepsiyonu 24 saat açık olan otelde kalıyorsanız alın aldığınız bayan sizinle kaldığı için yasal olarak sizin odada gözükür polis birşey demez çıkarken size sormadan dışarıya salmazlar bayanı hırsızlık ihtimaline karşı gecelik bayannlara en fazla 1000 ila 1200 baht verin onlar fazla ister siz ondan fazla vermeyin sonunda razı olurlar. güler yüzlü ve dürüst davranın kaşlarınızı çatmayın kavga türü yüksek sesle bağırmayın geceniz zehir olmasın yasal olarak polis çağırna hakları var parasını verin hatta yüz baht bahşiş verirseniz sizi telefonla arayacak sokakta bile sizinle gezecektir. hatta güzel davranır iknci defa alırsanız size daha fazla hizmet ve zevk sunacaktır. skyscanner.sitesinde ucak biletleri şu an 1400 ila 1500 arası sorusu olan yazsın cevap vermeye çalışırım aliahmet5454@hotmail.com herkese iyi tatiller,

 9. 3 kez gitiim..herkese tavsiye ederim.ilk kez gittiğimde bn buraya defalrca gelirim dedim.ve 4. kez gidiyorum.harika bir yer. hiç bir şey hayal etmeyin çünkü burası hayal etme sınırlarını zora sokar.ilk bir kaç gün burası gerçek mi rüya mı dersiniz.tam alışrken tatil biter:)sonra bir daha ki programı düşünürsünüz.Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.sizi en ucuz şekilde nasıl gideceğiniz konusunda yardımcı olurum.

  • mrhb kardeşim bende uzun zamandan beri gitmek istiyorum yardımcı olursan sevinirim birlikte gidebilirmiyiz?numaram 0506 149 04 72 ararsan sevinirim ismim güven

   • 5 hazıran 17 hazıran 2016 tarıhlerınde planım var bu 2 ıncı sefer gıdıcam ulasmak ıstersen 541 670 4970 tarıhler uygunsa sanada

   • Güven bey merhaba;
    aradım ama telefonunuz meşguldü.Aralık veya Ocak ayında arkadaşlarile birlikte gitmeyi düşünüyoruz.arkadaşlara sorarım bir problem olmaz ise tabiki gelebilirsin(problem olacağını sanmıyorum).
    Ama sıkıntı olsa bile ben sana buradan her türlü yardımcı olurum.otel,uçak bileti herşey için.hepsinin ödemelerini kendin yapar sıfır yabancı dil bile bilsen hiçbir sorun yaşamadan sanki ANTALYA ya gidermiş gibi seni yönlendirebilirim.SORU larını persienani18@gmail.com a yazabilirsin.tşk.

 10. Selam arkadaşlar 3-14 temmuz arası 3. kez gideceğim. Katılmak ısteyen varsa buyursun gelsın, 3 arkadaş gidiyoruz. Yardımcı olmaya çalısırım…

 11. Arkadaşlar 25 Mart 2015’te 2 kişi gidecez, takılmak isteyen varsa bekleriz. Otel olarak da Nova Platinum Hotel Pattaya ayarladık. Bilginize.

 12. Simdi nerden nasıl baslayayım bilemedim ama söyle tarif edebilirim.Tarih 13.02.2015 ve 2 hafta sonra 5. kez olmak üzere Pattaya yolcusuyum.Bir defa yanlız olmak kaydıyla 5 defa Bangkok ve Pattaya’yı gezdim ve artık avcumun içinde. 🙂

  Gideceklere hiçbir tavsiyem yok:) Saka Saka…

  Söyle anlatayım Ali Ahmet Can kardesim güzel anlatmıs. Sizi sıkıntıya sokacak en kotu sey nemli havadaki soya yagı kokusu. Pattayaya indiğinizde kendinize viks edinin ve mutlaka sık sık kullanırsınız. Koku diyip gecmeyin bayıltacak cinsten diyebilirim:)
  Sokaklardam yemek yiyebilcek bir baba yiğit görmedim daha bizim memleketten:)ama size tavsiyem türk restorantlarındanda uzak durun hem cok pahalı hemde hayal kırıklığı…

  Walking street üzerindeki king balık restorantı güzel. sahibi thai li bir hanım efendi ama içeride müslüm gürsesten rakıya kadar hersey mevcut:)
  2. duragınız ise arap lokantaları.Arap ama sadece mısır restorantlarına girmenizi tavsiye ederim ac kalmazsınız. İlk defa gidecekler yanınıza mutlaka konserve yiyecekler alın.

  Kötü koku ve yiyecek kısmını atlattıgımıza göre geldik gece hayatına:)Öncelikle heryerde pazarlık sunnettir…Kızlarla bile pazarlık edin.Size tavsiye edecegim sokaktan kız almayın. Aceleniz varsa discolara takılın ki en iyisi insomnia ve mixxtir. İnsomniaya gidecekseniz vede 5 geceden fazla kalacaksanız vip kart alın aldıgınız içkilerde size indirim yapar.Vip kart 500 bahttır.
  Uyuşturucudan Ehliyetsiz motor kullanmaktan ve sokakta dagıtılan reklam kartlarından uzak durun cok ciddi rakamlarda rüsvet vermek zorunda kalabilir hatta hapisaneyle bile burun buruna gelebilirsiniz.

  Bol bol masaj yaptırın.mercan adasına gidin fakat tek basınıza jet ski kiralamayın basınıza bela olur.
  Sabah bindiğiniz taksi fiyatıyla gece taksi fiyatları farklı olur haberiniz olsun.Sabah olabildiğince yürüyün yürüyemezsenizde motor taxiyi öneririm.Tuk tuk denen zımbırtı otel onunuzden geciosa cok ucuzdur kesinlikle kullanın.
  Otelinizi iyi seçin mutlaka cok ucuza kacmayın. Sebebleri:
  -laydboy riski ortadan kalkar
  -odanızdan sizden habersiz ayrılamaz otel haber verir
  -kızların saglık kartlarını alırlar ve sizi bilgilendirirler.

  Havaalanı kısmı aynen arkadasın anlattıgı gibidir kesinle anlattıklarına uyun. ve register kartınızı kasanıza kitleyin giderken yanınıza almayı unutmayın.

  Not: kişi bası 1 karton sıgara ve 1 litre içki hakkı vardır ve kişiler kendi paylarını ellerinde tasımaları gerekir(2 kişiyseniz arkadasınız sizin sıgara ve içkinizi tasıyamaz). 600 dolar cezası vardır dikkat…

 13. Ben 2010 yılından bu yana giderim Tayland Pattaya’ya. İşe Türkiye’den başlayalım. Uçak bileti seçenekleri çok, tabiki tercih THY, Katar, Emirates, Aerofort, Mahan Air ve Türkmenistan havayolları. Fiyatlar günlük hatta saatte bir değişir yolcu durumuna göre bugün. Tarih 06.12.2014 THY hariç saydıklarım 1,300 ila 1,550 TL arasında değişiyor geliş gidiş. THY ise 1900 ila 2500 arasında uçaktaki doluluk ve boşluk durumuna göre değişir. Hatta saat 16 gibi THY’den bilet alırsanız uçakta yer varsa çok ucuza alabilirsiniz. Gelelim Bangkok Havaalanına burada uçaktan inince 100 Dolar (3250 Baht) veya 100 Euro (4150 Baht) bozdurun havaalanında kurlar biraz düşük. Dil bilmenize gerek yok telefon veya vücut dili ile anlaşmak kolay mütavazi insanlar korkmayın.

  Pattaya’ya gitmek için 4 seçenek var:
  1. Lüks taksi durağı var 2000 Baht yani 140 TL
  2. Normal taksi 1000 ila 1250 Baht 70 TL.
  3. Pattaya’dan gelen taksiler var devamlı dış hatlara gelirler 250 Baht 17 TL.
  4. Havaalanından direk otobüs var 140 Baht 9 TL. Otobüs hariç bu fiyattan daha yukarı vermeyin, nasılsa sonunda razı olurlar.

  Pattaya’ya varınca rahat olun ve orada herkes yabancı olsa da yabancı gibi durmayın. Otel fiyatları herkese her keseye uygun yer var, korkmayın ama iyi pazarlık yapın. 20 TL’den 70 TL arası emanet kasası olan ve otelle anlaşırken LeydiFreee yani bayan serbest mi anlamına gelir. Kabul ederlerse sorun yok, genelinde öyle zaten.

  Yemek her yer tavuk döner ve deniz ürünleri türk lokantaları çok pahalı. TOPS markette her şey var, ekmek dahil çok ucuz alın. Ne isterseniz pişirirler, para almazlar. Yemek yok ama villa market var. Oradan tüm ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Walking Street’i gezin dolaşın, ama tavsiyem bayan almayım ve bilmediğiniz barlara girmeyin. Bu bar çok pahalı bir yer olabilir. Fiyatlara dikakt edin. Bayanı sahil boyundan 1 ve 10 sokak arasından tercih edin. Ggenelde akşamdan sonrayı tercih edin. Hatta fabrikada işte çalışanlardan olsun, daha dürüst olurlar. Onlara güler yüzlü olun, kaşlarınızı çatmayın, yüksek sesle konuşmayın. Vereceğiniz en küçük hediye ve para onu çok mutlu eder. Aksi takdirde geceniz zehir olabilir. Nkıllı davranır söylediklerimi yaparsanız günlük 50-60 Dolar otel hariç size içki, leydi ve yemek yeter artar. Parası olanlar istediği kadar harcar tabi ki. Herkese iyi eğlenceler, iyi tatiller.aliahmet5454@hotmail.com.

  • merhaba pattaya ile ilgili ençok sizin fikirlerinizi beğendim. birkaç ay içinde bende bir arkadaşımla gitmeyi düşünüyorum. verdiğiniz bilgiler için tşk ederim. tek birşey sormak istiyorum. bayanı fabrikada çalışanlardan seçin demişsiniz bu nasıl olacak kısaca bilgi verebilirmisiniz?

   • yani şöyle.orada normal olarak fabrikada AVM de,kuaförde,otelde, vs. çalışan kızlar var.Bunlar sürekli sex için geceleri bara gitmazler.eğer diksiyon probleminiz yoksa bunlarla arkadaşlık kurabilr ücret dahi vermeden günlerce takılabilirsiniz.Ayrıca üceret alsalar bile hergün bu işli yapanlardan daha taze oldukları kesin.ben 4 gün aynı bayanla takıldım.Bara gittiğimde bütün herkesin gözü üzerimizde id.okdar güzel bir bayandı.tesadüfen kuaförde gördüm.yani sizde kendinizi bu alanlarda zorlarsanız hem vakit iyi geçmiş olur,hemde daha çok zevk alırsınız.sorularınızı persienani18@gmail.com a yazbilirsiniz.tşk

 14. selam arkadaşla 28 temmuz 2014 ile 8 ağustos arası bangkong ve pattyaya gittim yaklaşık 12 gün kaldım. 12 mart 2015 de 3 kışı olark gitmeye karar verdık. yer ve uçak bileti araştırıyoruz suan. kesinlikle sunu yapmayın bunu apmayın dıyenler hepsi yalan dolan sankı ıstıklal caddesınde dolasır gıbı heryer gırıp cıktık ne taycamız vardı nede ıngılızcemz telefonlarımıza yukledıgımız cevırı programları ve taylanda temın ettıgımız harıtalarla gayet guzel bır tatıl yaptık. ne yapmadık dıyen olursa yapılacak um ıslerı yaptık anlayın ıste. oteli burdan ayarlacaklara bır tafsıye pattaya ve bankong harıtalarına gore bakarak otel ayarlayın derım yardıma ıhtıyaç olanlar ıcın maıl adresım muratbeler @ gmail . com maıl yasaksa sılınız maılımı

   • Hocam selam önümüzdeki hafta tek başıma gidiyorum. Arkadaşlarımı kafalamak için çok mesai harcadım ama bir türlü birini bulamadım. Yalnız gittiğimde daha çok eğlendim demişsin merak ettim ne yapmak lazım ki gerçekten eğleneyim.

 15. Arkadaşlar ben de gitmek istiyorum, ancak yalnız gitmek istemiyorum. Yanımda arkadaş olursa gidecegim. Gitmek isteyen arkadaşlar ulaşırlarsa sevinirim.

 16. Çok merak ediyorum ve mutlaka gimek istiyorum. Ben hep Avrupa turu aldım şimdiye kadar. Asya’ya da gitmek istiyorum. Özellikle bangkok ve Pattay’yı görmek istiyorum. Bilgiler için teşekkürler.

 17. Bangkok’un trafik sıkışıklığı ve gürültüsündense Pattaya daha güzel. Yapacak çok şey var, gideceklere tavsiyem fil show, timsah çiftligi, Alkazar Show ve Mercan adasına gitmeleri. Sadece gece alemine takılmayın. Gitmeden biraz İngilizce öğrenin en azından, birkaç kelime de olsa faydası olur.

 18. Pattaya hakkında güzel bir rehber bekliyoruz. Öğrendiklerimizin çoğunu sağdan solda derleme öğreniyoruz. Öğrenmek için çok zaman harcıyoruz. İnşalla derli toplu bir rehber olur burası da biz de çok şey öğreniriz.

  Emeğinize sağlık.

  • Elimden geldiğince Tayland ve Pattaya hakkında rehber niteliğinde kaliteli bir site hazırlamaya çalışacağım.

   Hem Pattaya hakkındaki bazı olumsuz düşünceleri gidermek hem de gidenlere keyifli bir tatil için gerekli bilgileri sağlamak için oldukça zengin içerik hazırlayacağım. Her şey biraz zaman alacak.

   Desteğiniz için teşekkürler.

 19. Ben Şubat ayında gittim. 5 gün Bangkok, 3 gün Pattaya’da kaldım. tatil ve eğlence için ideal. Ben Koh Larn adasına bayıldım. Pattaya’da günüdüzün hep o adaya geçiyor, akşam da Walking Street’te vakit geçiriyordum. 3 gün 3 gece, tavsiye ederim

 20. Pattaya Walking Street en çılgın gece hayatının olduğu yer bence. Çok kalabalık ve gürültülü. Çılgınlar gibi eğlendim ben orada.

CEVAP VER