Pattaya, Tayland’ın Chonburi eyaletine bağlı bir şehirdir. Tayland’ın başkenti Bangkok’un yaklaşık 140 km güneyinde yer alıyor. Tayland Körfezi’nin doğu kıysında yer alan Pattaya, tropikal iklimi ve relaks atmosferi ile unutulmaz tatil fırsatları sunuyor.

Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan, unutulmaz izler bırakan Pattaya geceleri, lüks bar ve diskolarındaki eğlenceli Pattaya gece hayatı ile tatilcilerin gözdesi. Ülkemizde daha çok gece hayatı ile rağbet gören şehir, halbuki gezilecek ve görülecek yerleri ile de güzel bir tatil beldesi. Fil safarisinden kaplan çiftliğine, inanılmaz botanik parkından, tapınaklarına, nefis Mercan Adasına sahip Pattaya keyifli bir tatil rotası.

Pattaya Haritası

Pattaya-Haritasi-Tayland
Pattaya haritası (Büyütmek için haritayı tıklayınız)

Pattaya 6 ana bölgeye ayrılmış. Naklua, North Pattaya, Central Pattaya, South Pattaya, Buddha Hill  ve Jomtien. Central Pattaya gece hayatının kalbi. Bu bölgeler arası ulaşım kolay. Pikap şeklindeki songthaew veya mototaksiler kullanılabilir. Pattaya ulaşım ve Pattaya nasıl gidilir makalesinde daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER