Pattaya Plajı, Pattaya’nın en popüler turistik noktaları arasında yer alıyor. 3 km uzunluğundaki plaj, güneş deniz ve su sporları meraklılarını kendisine çekiyor. Pattaya Beach Road’a paralel, hindistan cevizi ağaçları gölgesinde uzanan plaj gündüzleri oldukça kalabalık oluyor.

Su Sporları Aktiviteleri

Pattaya Beach, turistlerin her zaman spor ve boş zaman etkinlikleri ile ilgili bir merkez konumunda. Heyecan arayan aktivite meraklıları için plajda yapılacak çok şey var. Kimisi şemsiye altında, şezlongda, hızlı geçen Pattaya gece hayatı sonrası dinlenmeyi ve tembellik yapmayı seçerken, kimisi jet ski, parasaling, banana gibi etkinlikleri tercih ediyor.

Pattaya-BeachPattaya Plajı’nın denizinin çok temiz olduğu söylenemez. Bu nedenle kıyıdan yüzmek pek tavsiye edilmemektedir. Dalış meraklıları için, yakınlardaki mercan resiflerine yapılan dalış turlarına katılmaları tavsiye edilir.

Sadece dinlenmek istiyorsanız, bir şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Pattaya Plajı üzerinde, şezlonglarda zaman geçen ne kadar çok insan gördüğünüzde şaşırabilirsiniz.

Plaj Satıcıları

Pattaya Plajı bir açıdan alışveriş merkezi gibidir. Satıcılar gün boyu plajı rahat bırakmazlar. Hepsi mallarını satın almak için, şezlonglarda uzanan turistlerle sürekli pazarlık halindedirler. Soğuk içecekler, dondurma, takı, kızarmış yengeç ve taze kavrulmuş fındık gibi şeyleri satan satıcılardan rahatsız olursanız, sadece kibarca hayır demeniz yeterli.

Plajda Thai Masajı

Tatmin edici bir Pattaya plaj deneyimi için, plajda masaja ne dersiniz? Palmiye ağaçları gölgesinde, bazen sert olabilen Thai masajı yanında, yağlı masaj yaptırmak da mümkün. Rahatlatıcı bir masaj için birkaç dolar daha fazla ödemek gerekmiyor.

Yeme-İçme

Pattaya-Plaj-TaylandPlajda yemek satılan tezgahlarda taze ürünler ucuza bulunabiliyor. Sokak tezgahından aldığınız yemekleri şezlongda keyifle yiyebilirsiniz. Bunun için çoğunlukla 50 Baht ödemek yeterlidir. Kızarmış deniz ürünleri, ızgara et, noodle (erişte) ve taze meyve gibi şeyler kolaylıkla bulunabilir.

Ayrıca Plaja paralel uzanan Plaj Caddesi’nde çok sayıda restoran ve fast food zincirleri de bulunuyor.

Alışveriş

Beach Road, Pattaya için ünlü bir alışveriş alanıdır aynı zamanda. Akşam saatiyle birlikte cadde üzerine kurulan yüzlerce tezgahta hazır giyim, kişiye özel takım elbise, hediyelik eşya, deri ürünleri, çantalar ve aksesuarlar, hediyelik eşyalar satılıyor.

Gece Hayatı

Pattaya Plajı, çeşitliliği ve sınırsız gece hayatı için tüm dünyaca bilinmektedir. Günbatımı ile birlikte sokağa akın eden Pattaya kızları, burada turist müşterilerini memnun etmek için sıralanırlar. Kısa süreli ilişkiler için buradaki kızlar tercih edilir. Ancak unutulmaması gereken şey; buradaki kızların çoğu ruhsatsız çalıştıklarından sağlık konusunda riskli olabilecekleridir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here