Pattaya tatili yapyamaya karar verdiğinizde valizinize veya sırtçantanıza ne koyacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bunun için size bazı tavsiyelerde bulunabilirim.

Pattaya’ya Giderken Neler Almalı

Elbiseler

Pattaya, yılın her mevsimi sıcak ve nemli bir tropikal iklime sahip. Bu nedenle yanınıza yünlü giysiler almayı düşünmeyin. Pamuklu kıyafetler Pattaya için uygun bir seçim olur. Eğer Aralık-Şubat arasında şehre gelmeyi düşünüyorsanız yanınıza serin havalar için giyinebileceğiniz bir süveter alabilirsiniz.

Pattaya’da otobüs ile gelecek olanlar için de yanlarında bir süveter bulundurmanızı öneririm. Otobüslerin içerisi buzdolabından farksızdır.

Yağmurlu sezonda Pattaya’ya gidilecekse, hafif bir yağmurluk iyi fikir olabilir. Gerekirse yanınıza küçük bir şemsiye de alabilirsiniz.

Özel Kıyafetler

Akşam yemeği için kaliteli restoranlara gitmeyi düşünüyorsanız ona uygun kıyafetler giymeniz tavsiye edilir. Her ne kadar ayağınızda parmak arası terlik, şort ve t-shirtle de gidilebilse de uygun kaçmaz. Bazı top klas disco veya barlar şort ve terlikle geleni içeri almayabiliyorlar. Yanınıza kıyafetinize uygun bir ayakkabı almak iyi olacaktır.

Gündüzün denizde ve ya sokaklarda tatil havasında şort veya t-shirtle gezmek keyifli olabilir, ancak gece eğlencesi ve yemek için düzgün kıyafetler imajımız için de önemlidir.

Mobil Telefon & İlaç

Yurtdışı seyahatlerde, gittiğiniz ülkenin mobil şebekelerinden birinden SIM kart almak en akıllıca ve ekonomik iletişim yoludur. Çok acil iletişim gerekirse havalimanından alınabilir. En iyisi Pattaya’da otelinize yerleştikten sonra hemen her köşede yer alan 7-Eleven mağazalarından birinden bir SIM kart almaktır.

Eğer sürekli kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almayı unutmayın. Çılgın Pattaya gece hayatı aktiviteleri sonrası olası baş ağrısı için yanınıza ağrı kesici alabilirsiniz. Pattaya’da uygun sağlık tesisleri olmasına rağmen, ihtiyaç duyabileceğiniz ilaçları yanınıza almanızda fayda var.

Deniz ve Su Sporları

Eğer Pattaya Mercan Adası’nın deniz keyfini çıkarmak ve beyaz kumlarında güneşlenmek arzusundaysanız yanınıza şortunuzu almayı unutmayın. Şort, terlik, şapka, güneş kremi ve havlu bulundurmanız iyi olur. Eğer yoksa veya unuttuysanız bu ihtiyaçları Türkiye’den değil de Pattaya’dan daha ucuza alabilirsiniz. Kaldığınız otelin havlusunu da plaja giderken kullanabileceğinizi unutmayın.

Kara Sporları

Katılacağınız Fil safarisi, botanik park gezileri ve Pattaya gezilecek yerler keşfinde yanınıza ayağınızı yormayacak uygun bir ayakkabı bulundurmanız iyi olur. Ayak yorgunluğu için, her köşe başında göreceğiniz ayak masajı fırsatlarını kaçırmayın. 15 dakikalık masaj sonrası ayaklalar sanki hiç yorulmamış gibi hissediliyor.

Fotoğraf Makinesi

Söylemeye gerek yok! Böylesi eğlenceli ve heyecan verici bir yere fotoğraf makinesiz gelmek büyük eksiklik olur. Odanızı o olmadan terk etmeyin, ancak hareketli Pattaya gece hayatına dalıp da masada bırakmayı asla düşünmeyin. Her an kaybolabilir. Tabi çektiğiniz fotoğraflara da dikkat edin!!

Hafif seyahat etmeyi sevenler, ihtiyaç duyacakalrı her şeyi Pattaya‘da temin edebilirler. Yanınızda bir kredi kartı olması yeterli, hiç bir şey almadan da tatile gidilebilecek bir yer.

6 YORUMLAR

 1. Gribal ile Pattaya Bangkok a gideceğiz nasipse daha önce uzak Doğuya bir kaç kez gittik. Ailece tek şart pazarlık edin pukette turizm patlaması zorluyor biraz Malezya Singapur bu konuda çok güzel samimi kurallara uyduğun sürece Patong SEK Pazar’ı ama sen uygunsuz davranma

 2. Birazcık insafınız varsa bu kötülüğe ortak olmayın. İnsanlar yoksulluktan bedenlerini pazarlıyorlar, meslek aşkıyla değil. Kölelik ne zamandan beri profesyonel bir meslek oldu? Siz oraya gittikçe, çocuklar daha fazla ailelerinden alınıp kötü yola düşürülecek. Siz, evladınızın bedenini satmasını, günde 15 erkeğin kirli elleriyle ona dokunmasını ister misiniz? Çürük dişleriyle onu öpmesini? Tanımadığı bir insanın kokusunun ona bulaşmasını ister misiniz?

 3. Koca koca valiz goturup kendinize yuk etmeyin. Tayland sicak, tropikal iklim, birkac sort, tisort 1-2 ince pantolon ve temizlik malzemeleri yeterli. En kucuk bavulunuzu veya hafif bir spor canta alin. Bu sey lazim olursa da orda alirsiniz hatira, hem ucuz. Uzun sure kalacak olanlar da merak etmesin, her yerde camasir yikama -loundry- var. Yikayip, utuluyorlar. Hem de ucuz.

  • Aynen katılıyorum. Orası tatil ve eğlence yeri. Valiz hafif, cep dolu olmalı. Birkaç kıyafet yeterli, tisört ve şort. Dedikleriniz alınsa yeterli. Çok titiz olan her yerde bulabileceği çamaşırhaneleri kullanabilir.

   Tropikal iklime gidiyorsunuz. Valizi tıka basa doldurmayın. Az eşya alın.

 4. Aslında küçük bir valiz veya küçük bir sırtçantası yeterli. Ben gece giyebileceğim düzgün kıyafetlerle gitmiştim. Küçük sırtçantama da bazı temizlik malzemelerimi koymuştum ve 1 gömlek daha koymuştum. Şort, t-shirt, çapkayı orada aldım. Koca koca valizlerle gezmeyi hiç sevmem. Çoğunu giymeden geri getiriyoruz zaten.

  Pattaya’da bizim Türkler, İranlılar ve Araplar sokaklarda kendilerini belli ediyorlar. Hepsi de çok kötü giyiniyorlar. Bizim için kötü imaj tabi. Lüks gece klübüne ayağında çorap ve sandalet ve züerinde atletle girmeye çalışan amcalar var. Ayıp oluyor ama.

  Biraz şık giyinsek daha iyi olmaz mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here