Pattaya, Tayland’ın en ünlü tatil şehirlerinden birisi. Tayland Körfezine kıyısı olan Pattaya, tatil, dinlenme ve gece eğlencesi için ideal bir şehir. Deniz, tatil, alışveriş ve eğlence merkezi olan şehirde, gündüzün plajda güneşlenmek, su sporları ile keyifli vakit geçirmek mümükün. Hatta dileyen şezlongda masaj bile yaptırabiliyor. Gün batımı sonrasında şehrin trafiğe kapatılan ünlü Walking Street caddesinde kalabalığın arasına karışıp da Pattaya gece hayatı hakkında biraz fikir edinince, burasının neden dünyaca bu kadar ünlü olduğu kolayca anlaşılıyor.

Walking Street boyunca sağlı sollu sıralanan biri birinden renkli barlar, birahaneler, gogo show barları, discolar gece eğlencesinin hayat bulduğu mekanlar. Zengin menüleri ve taze deniz ürünleriyle ünlü restoranlarda keyifli yenen yemekler sonrasında, gecenin ilerleyen saatlerine doğru cadde daha kalabalıklaşıyor. Go-go barları önünde ellerinde içecek fiyatlarını sokaktan geçen turistlere gösteren genç kızların davetkar sesleri, discolardan, barlardan yükselen gürültülü seslere karışıyor.

Pattaya, ülkemizde yurtdışı turları arasında en çok ilgi gören yerlerden birisi. Plajları, Mercan Adası, ünlü gece hayatı, disco ve barlarıyla milyonları kendine çeken Pattaya eğlenceyi sevenlerin görmesi gereken yerlerden birisi.

Pattaya gece hayatı ile dünyanın bildiği bir yer olsa da, sunduğu çok sayıda aktivite ile keyifli bir tatil yapma fırsatı da sunuyor.

Pattaya yapılacak şeyler

Pattaya-Turlari-Elephant-Village1- Fil Safarisi yapın. Asya bir filler ülkesi. Hayatında hiç fil görmemiş biriyseniz mutlaka fil safarisi yapın. Şehrin hemen içerisinde çok sayıda fil çiftliği bulunuyor.

Pattaya turlarının olmazsa olmazlardan birisi olan Fil safarisi yaparken hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayın.

Yurtdisi-Turlari-Coral-Island2- Mercan Adası’nı (Koh Larn) ziyaret edin. Beyaz kumlardan turkuaz renkli denize yürümek herkesin yapmaya fırsat bulamadığı bir şeydir. Balık, diğer taze deniz ürünleri ve pilav ile karnınızı doyurun ve mutlaka tropikal meyvelerin tadına bakın. Pattaya’ya gelirseniz Pattaya turları listesinde ekstra aktivitelerden olan Mercan Adası‘na gitmeyi unutmayın.

3- Alcazar Show’u izleyin. 28+ yıldan bu yana düzenlenen Tiffany’s Cabaret Show Tayland’ın bu ünlü şehrinin ünlü aktivitelerinden birisi. Ladyboyların etkileyici kostümler içerisinde sundukları dans ve müzikal performansları izlemeye değer.

Pattaya-Turlari_Nong-Nooch-Tropical-Garden4- Nong Nooch Tropikal Garden’i ziyaret edin. Bu nefis tropikal bahçede biri birinden ilginç tropikal bitkileri, orkideleri ve kaktüsleri görmek mümkün. Renkli olduğu kadar kültürel şovlarıyla da öne çıkan bu botanik bahçesinde fil şovunu kaçırmayın. Hatta fillerin üzerine resim yaptığı bir t-shirt bile hatıra olarak alınabilir.

Yurtdisi-Turlari-Million-Years-Stone-Park5- Million Year Stone Park ve Timsah Çiftliği turuna katılın. 28 hektarlık alana yayılan ve 1990’larda açılan Volkanik taşlarla dekore edilmiş Million Year Stone Park, Tayland’ın doğal güzelliklerini ve vahşi yaşamını yakından görmek için iyi bir fırsat sunuyor. Tropik çiçekler, havuzlar, bonsai ağaçları burada görülebilir. Timsah çiftliğinde yüzlerce timsahı bir arada görme fırsatı var. Burada, Timsahlarla yapılan şov yanında, Kaplan veya şirin yavrularıyla fotoğraf çektirin.

Pattaya gezilecek ve görülecek yerleriyle keyifli bir tatil geçirmek için hemen her şeyi sunuyor. Bu şehre sadece gece hayatı için gidenler en azından yukarıdaki yerleri görmeden dönmemelidir.

CEVAP VER