Pattaya, Tayland’ın en ünlü turistik destinasyonlarının başında geliyor. Upuzun plajları, tropik iklimi ve renkli gece hayatı ile tatil için ideal bir yer. Pattaya, başkent Bangkok’un 140 km güney doğusunda, Tayland Körfezi’nin doğu kıyısında yer alıyor. Bangkok Suvarnabhumi Havaalanından ve Bangkok şehir merkezinden arabayla sadece 90 dakikalık uzaklıkta.

Pattaya Şehri Video

Pattaya, 1950 yılına kadar sessiz sakin bir balıkçı kasabasıyken, şimdilerde yılda yaklaşık 7 milyon ziyaretçisi ile Tayland’ın en popüler turistik yeri. 2008’de 5,8 milyon kişinin ziyaret ettiği şehre, 2011’de 7 milyon kişi gitmiş.

Pattaya’nın 100,000 kişiye yaklaşan nüfusuyla canlı ve hareketli bir şehir. Bu nüfusa sezonluk ve geçici çalışmak için Pattaya’ya gelen ama aslında kendi bölgelerinde kayıtlı olanlar yer almıyor. Yüksek sezonda şehrin nüfusu 300,000-500,000’e kadar çıkıyor.

Pattaya geceleri ve Pattaya seksi bar kızlarının halen dünyanın her yerinden erkekleri çektiği şüphe götürmez bir gerçek. Akşamları trafiğe kapatılan Walking Street caddesinde kalabalığın arasına karışınca, burasının neden dünyaca bu kadar ünlü olduğu kolayca anlaşılıyor.

Ancak sırf gece hayatı ile değil, bir tatil yeri olarak da Pattaya göz dolduracak bir yer.

Pattaya, paket yurtdışı turları arasında en çok ilgi gören uzakdoğu şehirlerinden birisi. Pattaya tatili düşünenler veya pattaya turu satın alanlar yukarıdaki Pattaya videosunu izleyerek fikir sahibi olabilir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here