Seyahat edenlerin en büyük sorunu doğru bilgiye ihtiyaç anında ulaşabilmek. Bu sorunun ortadan kalkmasında akıllı telefonlara büyük sorumluluk düşüyor. Akıllı telefonu doğru kullanmayı başaranlar için seyahat keyifli bir aktivite oluyor.

Telefonunuzda mutlaka olması gereken seyahat uygulamaları ile basit olarak görünen ancak can sıkıcı birçok sorunu daha ortaya çıkmadan halletmek ve tatilin keyfini çıkarmak mümkün.

Her biri yüz binlerce kişi tarafından kullanılan bu uygulamalar ile seyahatlerinizde endişe etmenize gerek kalmayacak.

Seyahat-Uygulamalari

Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 5 Seyahat Uygulaması

1. Booking

Dünyanın 227 ülkesinde 1 milyondan fazla konaklama seçeneğini bir araya getiren Booking, en çok kullanılan konaklama uygulamalarından biri. Oteller, pansiyonlar ve hosteller arasında arma yaparken kriterlere göre seçenekleri daraltıp genişletmek mümkün. 50 milyonu aşkın kullanıcının yazdığı yorumlar seçiminiz sırasında size yol gösterecek.

2. Turna

Turna.com uygun uçak bileti bulma konusunda yerli bir girişim olarak pek beğenildi. Yakın zamanda ise uçak bileti uygulaması Android için yayınlandı. Türkiye’nin yenilikçi uçak bileti karşılaştırma sitesi, hem en uygun uçak bileti bulup size dilediğiniz filtreye göre sıralıyor. Diğer uçak bileti arama ve karşılaştırma sitelerine göre Turna Puan kazandırması, kredi kartı millerinizi sistemine aktarma, üyelik segmentleri ile sistemi kullandıkça artan puan avantajlarıyla oldukça beğenildi. Android akıllı telefonunuzdan dilediğiniz yerden biletinizi alma şansı artık var. Telefonunuza yükleyin.

3. Hipmunk

Ucuz otel, ucuz bilet ve seyahat arama butonuyla özellikle batı ülkelerine seyahat edenlerin işini kolaylaştıran Hipmunk, bu alanda en popüler seyahat uygulamalarından. Beklentilere uygun anahtar kelimelerle yapacağınız aramalarla uygun seyahat seçeneklerini görebileceğiniz uygulama son dakika otelleri ve detaylı yorumlarla işinizi kolaylaştırıyor.

Seyahat-Uygulamasi

4. XE Currency

Seyahatlerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de para birimleri arasında gerçekleştirilen hesaplamalar. Bazen oturulan bir kafede ya da hediyelik eşya dükkanında bile aralıksız hesap yaparak zamanınızı etkin kullanamayanlardansanız XE Currency tam size göre. Seçeceğiniz para birimlerini alt alta sıralayarak anında fiyat karşılaştırması yaparak gönlünüz rahat bir şekilde alışverişe devam edebilirsiniz.

5. WiFox

İnternet hayatımızda öyle önemli bir noktada ki onsuz bir anımız geçsin istemiyoruz. WiFox uygulaması dünyanın farklı bölgelerindeki restoran, kafe, havalimanı gibi ortak alanlardaki wi-fi bağlantılarının kullanıcı adı ve şifrelerini sunuyor. Keyifli ve güvenli bir internet deneyimi için bu uygulamayı telefonunuza indirin.

Akıllı telefonlara indirilen seyahat uygulamaları ile kendinizi daha güvenli bir yolculukta hissetmeniz mümkün. Yola çıkmadan önce ihtiyacınız olan uygulamaları indirdiğinize emin olun.

6 YORUMLAR

  1. XE Currency, yurtdışında özellikle alışveriş yaparken sürekli düşündüğünüz başka bir ülkenin parasını TL’ye çevirme sorununa bir çözüm getiriyor.

  2. Listedeki uygulamaların her biri oldukça kullanışlı. Yurt dışında internet erişimi olmadığı zamanlarda, çevrimdışı kullanabileceğiniz harita uygulaması CityMaps2Go’yu da aklınızda bulundurun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here