Geleneksel Tay masajı sadece sağlıklı olmakla kalmayıp inanılmaz mükemmel bir rahatlatıcı özelliğe sahip. Tay masajı eski çağlarda fiziksel dinlenme ve meditasyon için kullanılan bir terapi yöntemidir.

Tay, ayak ve yağlı masaj hizmeti veren masaj salonları ve Spalar, Aroma Therapy veya “bitkisel masaj” olarak da bilinir, Pattaya’nın ve Jomtien’in hemen hemen her sokağında bulunabilir. Tay ve ayak masajı için ücret yaklaşık 200 Baht, yağ masajı için ise 300 Baht. Tam anlamıyla masajdan randıman almak istiyorsanız, 2 saatlik bir seansı tavsiye edebilirim. Geleneksel Tay masajı sağlık için yapılan bir masajdır ve köpüklü masaj (Body Masaj) ile karıştırılmamalı. Köpük masajı daha çok erotik ve mutlu son ile biten bir masaj türüdir.

Geleneksel Tay Masajı

Thai masajı, Tayca’da nuat paen boran(tam anlamı eski veya geleneksel masaj), hint yarımadasından gelir ve temelinde Ayurveda ve Yoga teknikleri vardır. Bütün bir fiziksel deneyimin yanında hem rahatlatıcı hem de sağlıklı bir etkisi var.(Batı da genel olarak bilinenin aksine geleneksel Tay masajında seks ile alakalı bir şey yoktur)

Masaj seansının başında, kişi rahat ve geniş pijamaya benzer giysiler giyer ve yer üzerinde bir mat’a uzanır. Masaj yapan kişi ellerini, parmaklarını, dirseklerini ve ayaklarını kullanarak kişinin vücudunda ritmik baskılar uygular.

Traditional-Thai-Massage
Geleneksel Thai Mesajı

Tay masajı geneleneksel olarak vücutta ki “Sen yolları” adı verilen, “enerji yolları” ya da merdiyenleri izleyerek yapılır. Masajı yapan kişi masaja sırt üstü yatmış müşterinin ayak ve bacaklarından başlar. Daha sonra uygulayıcının stiline bağlı olarak eller, kollar sırt, boyun ve kısa bir baş ve yüz masajı olarak devam eder.

Normalde geleneksel Tay masajında yağ kullanılmaz (yağ daha yumuşak ve daha az acı verir ama daha etkisizdir), ancak çoğu salonda bu da bulunur ve biraz daha pahalıdır.

Genelde 2 saat kadar sürer, ritmik baskı ve parmakların çekilmesi, kulakların ve uzuvların boğum yerlerinin “kıtlatılması” ve hatta kişinin sırtının üzerine çıkıp çiğnenmesi gibi vücudu esnetme hareketleri buna dâhildir. Çok acı verici gibi gözükse de iyi eğitim almış ve sertifikalı bir uygulamacı tarafından yapıldığı zaman çok rahatlatıcı ve sağlıklı bir terapidir. Eğer masaj size çok sert geliyorsa bunu kendisine belirtin, hemen daha yumuşak bir stile geçecektir. Veya daha yumuşak bir rahatlama sağlayan yağ masajını deneyin.

Thai-Masaji
Tay Masaji

(Not: Masaj salonunun kurallarına ve size masaj yapan kızın durumuna göre “ekstra” seks hizmeti de dâhil edilebilir. Bazı yağlı masajlar “mutlu masaj” haline dönüşebilir ve mastürbasyon ya da oral seks ile mutlu sonla bitebilir. Bu tarz ekstra hizmetler normalde geleneksel masajın içinde bulunmaz ve ücrete dâhil değildir. Masaj salonunun kalitesi düştükçe, masajdan çok seks için hizmet verilir. Sağlık için kaliteli masaj istiyorsanız, kaliteli masaj salonlarını seçin.)

Ayak Masajı, Ayak Refleksolojisi

Ayak masajı, isminden de anlaşıldığı gibi kişinin ayağına yapılır. Aynı zamanda “ayak refleksoloji masajı” olarak da bilinen bu masaj, Çin inanışına göre ayak üzerinde ki belli refleks bölgelerinde bulunan ve vücudun farklı organlarını etkileyen noktaları tetikleyerek ilgili organın veya bölgenin tedavisinde ve semptomların giderilmesinde kullanılır.

Thai-foot-Massage
Thai ayak masajı

Yapın çalışmalar ayak masajının stresi de aldığını gösterior. Başta kalp hastalıkları olmak üzere birçok hastalığın kaynağı stresdir. Profesyonel ayak masajı ile dolaylı yoldan bu stres azaltır ve kişinin sağlığını olumlu bir şekilde etkiler. Pattaya’da ki tüm geleneksel masaj salonlarında ayak masajı var ve standart 1 saatlik bir seans normal Tay masajıyla aynı fiyat (200 Baht).

Body Masaj, Köpüklü Masaj

Pattaya masaj salonlarının çoğu klasik Tay masajı yapılıyorsa da, adından çokça söz edilen  ve köpüklü masaj olarak da adlandırılan Body Masaj,  geleneksel vücut masajı olmaktan çok daha öte bir şeydir. Erotik masaj olarak da adlandırılan bu masajda sağlık için değil de sex için yapılır.

5 YORUMLAR

      • Merhaba, Nısan ayının ortasında 1 haftalıgına Tayland’a gitmeyi dusunuyorum. Orada bana rehberlik edecek bir arkadaşla iletişime geçmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here