Uzak Doğu’nun incisi Pattaya, Tayland’ın en çok turist ağırlayan şehirlerinden. Kartpostalları andıran duru ve temiz denizi, hiçbir zaman uyumayan hareketli yaşamı, yardımsever insanları ve güzel kızları ile her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen Pattaya’da, zamanın ilerlediğini fark etmemek oldukça mümkün!

Pattaya’ya Nasıl Gidilir?

Tayland körfezinin yanında bulunan Pattaya, harita üzerinde Uzak Doğu bölgesinde yer alsa da bize aslında o kadar da uzak değil. Bu aşamada en ucuz en ucuz tayland uçak bileti seçenekleri, tatilini önceden planlayanların yardımına koşuyor. Erken rezervasyonlarla uygun fiyata bulabileceğiniz Pattaya uçak bileti ile tatil öncesinde hem zamandan hem de paradan kar edebilirsiniz.

tayland uçak biletiGöz At: Pattaya’ya Nasıl Gidilir?

Pattaya Plajları

Pattaya, temiz denizi ve kumsallarıyla tarifi mümkün olmayan bir gezi imkanı sunuyor. Şehrin en çok ilgi gören plajı Haad Pattaya! Gündüzleri deniz ve kum ile etkileyici olan plaj, gece ise sınırsız eğlencenin yer aldığı bir gece kulübüne dönüyor. Haad Pattaya’nın erkek turistlerce yoğun bir şekilde tercih edildiğini hatırlatalım.

Pattaya’da aile ile gidilebilecek Haad Jomtien ve Haad Naklua plajları da bulunuyor. Daha çok aileleri ağırlayan plajlarda denizin güzelliğini keyfinizce sürebilirsiniz.

Göz At: Pattaya Plajı

Pattaya Gece Hayatı

Pattaya’nın ününün gece hayatından kaynaklandığı bir gerçek! Dünyanın birçok yerinden gelen erkek turistler, Pattaya’da sınırsız eğlencenin kapılarını açıyor. Eğlencenin merkezi Walking Street üzerinde bulunan bar, gece kulübü, disko ve striptiz kulüpleri; sınırsız eğlencenin kapılarını açıyor. Ülke olarak ucuz sayılabilecek Tayland gece hayatında da diğer ülke ve kıtalara göre daha uygun fiyatlarla eğlence sunuyor.

Göz At: Pattaya Gece Hayatı

Pattaya’ya Gitmeden Bilinmesi Gerekenler

Pattaya çevresinde ada turları yapmak mümkün! Koh Larn yani Mercan Adası tek kelimeyle büyüleyici bir yer. Tropikal ada keyfinin ne demek olduğunun en iyi anlaşılabileceği bu adaya, uygun fiyatlarla ulaşım sağlayan feribot ve benzeri araçlar, tatilinizi kusursuz kılacak.

Ayrıca birçok tapınağa sahip Pattaya, kültür turları açısından da elverişli. Budist kültüre dair bir şeyler öğrenmek istiyorsanız tapınakları ziyaret edin, monklarla sohbet edin.

Tayland mutfağı, herkes için uygun olmayabilir! Yeni tatlara açık olanların en az bir defa test etmesi gereken tatlar, çoğunlukla deniz mahsullerinden oluşuyor.  Yine ünlü tom yam yemeği ve som tam salatasını tatmadan dönmemeli. Tropikal meyvelerin sie tek tek tadına bakılmalı. Yeme – içme fiyatları oldukça uygun.

Göz At: Pattaya Hakkında Her Şey

Hayallerinizdeki keyifli tatili geçirmenizi sağlayacak tüm özelliklere sahip Tayland’ın en çok turist çeken şehri Pattaya, tüm güzellikleri ve sıcaklığıyla ile sizi bekliyor. Deniz, güneş, kum üçlüsünün yanında, canlı mı canlı çılgın gece hayatı ve tropikal iklim, uygun fiyatlar ve alışveriş için şahane olan bu şehri ziyaret edin.

5 YORUMLAR

  1. 19 Ocak 1 Şubat 2015 arası Taylanda olacağım. tekim şu anda. bir arkadaşın satışına geldik. iyi derece İngilizce ve Rusça biliyorum.
    takılmak isteyen cupidx@mail.ru adresine bir mail atınsın.
    THY 19 Ocak saat 19 uçağıyla gidiyorum.

  2. Pattaya’ya iki farklı ulaşım aracı ile gelebilirsiniz. Biri taksi diğeride otobüstür-minibüstür. Havaalanında indikten sonra çıkışta taksicilerle 1000-1500 Baht (70-100 TL) civarı bi miktara anlaşabilirsiniz. Bunu bulmak epey kolaydır ancak fiyat yüksektir yazdığım gibi. Oraya vereceğiniz 1000 Baht ile Pattayada 1 gece sabaha kadar eğlenip unutulmaz bir anı yaşayabilirsiniz. 🙂

    Diğeri olan otobüs ve minibüslerin ise yine havaalanında bir durağı var. 150 Baht, yani 10TL karşılığında Pattaya’ya kolayca gelebilirsiniz. Bangkok’tan Pattaya’ya yolculuk süresi trafik ve hava durumuna göre değişmekte yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa beni ekleyebilir. https://www.facebook.com/Jhonjhh

CEVAP VER